Вища рада правосуддя звільняє з посад ще двох суддів-антимайданівців з Черкащини

Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила від роботи  суддів Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Ольгу Мозгову та Соснівського районного суду Черкас Володимира Орленка. Про це повідомляє Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ради. 

Ці судді зажили собі «слави» своїми рішеннями у 2014 році. Зокрема, Володимир Орленко ув’язнив на два місяці інваліда дитинства ІІ групи Владислава Компанійця та автомайданівця Сергія Хаджинова, затриманих узимку 2014 року під час масових протестів у Черкасах.

Сергій Хаджинов під час зустрічі із суддею Орленком - фото із ФБ Романа Маселка

Володимир Орленко - фото із ФБ Романа Маселка

 

Ольга Мозгова – одна із сімки суддів області, які виносили ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою черкаських євромайданівців.

Згаданих суддів відсторонено до ухвалення Вищою радою правосуддя рішень про звільнення з посад або скасування рішень Дисциплінарної палати.

«Видно, що ВРП балансує і жертвує пішаками ради порятунку важковаговиків (Хіміча, Девятка, Аблова, Кицюка). Але на все свій час. Далі буде», - прокоментував дії ВРП правозахисник Роман Маселко.

Як писав «Ні корупції!», у квітні цього року Вища рада правосуддя звільнила з посади суддю Канівського міськрайонного суду Черкаської області  Оксану Хорошун (Бурлаку), яка заарештувала на два місяці чотирьох учасників штурму будівлі Черкаської обласної державної адміністрації 23 січня 2014 року.

Читайте також: Суддю, який відправляв під варту черкаських євромайданівців, усунули від роботи. Надовго?