В СБУ обурились, що через “Схеми” деякі співробітники не зможуть працювати (ОНОВЛЕНО)

Юристи Служби безпеки України проаналізують порушення, які могли допустити журналісти програми "Схеми" у розслідуванні про автопарк співробітників служби.

Про це "Українській правді" повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська. 

"Попередньо я бачила, що вони (журналісти - ред.) оприлюднили персональні дані оперативних співробітників. Думаю, що будемо розбиратись, будемо дивитись. Я зараз не готова сказати конкретно, наші фахівці мають здійснити дослідження", - сказала Гітлянська і уточнила, що цим питанням займатимуться юристи служби.

Вона також зазначила, що підрозділ, який знімали журналісти, займається захистом критичної інфраструктури країни (інфраструктура, руйнування якої може мати вплив на національну безпеку і оборону, природне середовище, призвести до значних фінансових збитків та людських жертв).

"У програмі були не всі співробітники - були і люди, які не мають стосунку до Служби безпеки. Але, серед іншого, були і співробітники, які тепер, на жаль, не зможуть працювати, оскільки їх особисті дані оприлюднені", - повідомила речниця.

Вона додала, що мова йде про оприлюднення прізвищ, посад та облич співробітників служби.

Як повідомляє УП, Служба безпеки України пообіцяла відреагувати на факти, оприлюднені в розслідуванні програми "Схеми" про автопарк співробітників служби.

Речниця СБУ Олена Гітлянська у відповідь на питання, чи проводитимуться розслідування щодо фактів, оприлюднених в програмі, повідомила: "Інформація, оприлюднена в програмі, не залишить без уваги", - сказала Гітлянська.

Речниця також стверджує, що лист програмі "Схеми" надійшов за кілька годин до виходу тому, що служба отримала запит від журналістів у цей же день. "В прес-центр запит надійшов в день ефіру. Ми підготували відповідь і одразу їм направили", - зазначила Гітлянська.

Також вона сказала, що на тиждень раніше журналісти програми надсилали ще один запит.

"Тиждень тому був запит, тиждень тому ми відповіли, що не можемо оприлюднювати особисті дані наших співробітників. А в день (виходу передачі, - УП) вони надіслали нам новий запит, в якому зробили фотокопії наших співробітників і попросили підтвердити, чи цей співробітник є такий-то, чи в нього є машина така-то. Ми відповіли, що, дійсно, там є наші співробітники, але ми просимо утриматись від фотографування їх облич", - сказала Гітлянська.

Як повідомлялося, 1 червня у своєму Facebook головний редактор програми "Схеми" Наталка Седлецька написала, що за півтори години до ефіру до редакції надійшло повідомлення від СБУ. У ньому зазначалося, що журналісти не можуть оприлюднювати особистих даних співробітників служби, інакше за це можна понести кримінальну відповідальність.

Седлецька також зазначила, що через те, що до виходу передачі залишилось мало часу, журналісти не могли змінити її так, щоб не оприлюднювати особистих даних працівників СБУ.

Як повідомляв "Ні корупції!", журналісти програми "Схеми" заявили, що Служба безпеки України тиснула на їхніх співробітників, щоб не допустити виходу в ефір програми, яка розслідує корупцію в лавах самого СБУ.  й програмі йдеться про те, що вартість автомобілів працівників Головуправління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ не відповідає рівню їх доходів

Попри це журналісти оприлюднили випуск програми.

"Ось що намагались приховати в СБУ, направляючи нам лист із застереженням про кримінальну відповідальність у разі виходу цього розслідування в ефір.

В спецслужбі не хотіли, щоб ми показали захмарно дорогі автомобілі, на яких пересуваються працівники сумнозвісного управління «із захисту економіки» СБУ із зарплатами по 15 тисяч гривень на місяць", - йдеться на сторінці програми "Схеми" у Фейсбук.