Суд виправдав мера Стаханова, якому інкримінували сепаратизм

Кремінський районний суд Луганської області виправдав обвинуваченого в сепаратизмі мера Стаханова Юрія Борисова.

Про це "Українським Новинам" повідомила помічник судді Валерія Ковальова, який виніс вирок.

"Вчора (1 червня) був винесений вирок - Борисов виправданий за всіма пунктами звинувачення", - повідомила вона.

Також помічник судді сказала, що підсудний не укладав угоду зі слідством.

Меру було пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, яке призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків), ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно призвело до тяжких наслідків) Кримінального кодексу.

Як повідомляв "Ні корупції!", Борисов був затриманий в липні 2014 року.

За інформацією прес-служби МВС, правоохоронці встановили, що мер Стаханова Луганської області співпрацював з представниками колишньої влади, а також деякими діючими народними депутатами України від Партії регіонів. За їхньої підтримки чиновник протягом квітня-травня 2014 року організував і забезпечив проведення в Стаханові незаконного референдуму, який відбувся 11 травня цього року. На "референдум" були винесені питання про відділення Луганської області від України.

Бійці спецпідрозділів МВС "Азов" і "Шахтарськ" затримали Борисова, коли той перебував на території Запорізької області. Стосовно затриманого підготовлені матеріали до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.