У столиці з’явиться міський омбудсмен

У Києві за прикладом Берліна з'явиться інститут міського омбудсмена, який буде вивчати заяви громадян про факти корупції.

Про це йдеться у статті «А Запад нам поможет?» видання «Большой Киев».

За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Олексія Резнікова, це буде швидше адвокат довіри, ніж омбудсмен в нашому розумінні.

«Найважче - почати змінювати нашу ментальність. Самі б впоралися, якщо б змогли. Цього не відбувається. Ми всі хочемо засудити чиновника за хабар і при цьому хочемо, щоб наш кум на посаді все «порішав». І хабарі роздаємо ми самі. І беруть їх наші ж співгромадяни. І все ж радує тенденція. Поріг терпимості до цієї системи стає все нижче», - каже Резніков.

«Я буду вітати будь-який рух у напрямку до викорінення корупції в нашій країні, навіть якщо іноді це буде йти в розріз з особистими інтересами. Головне в цьому процесі - відсутність вибірковості (або винятковості) в підходах», - зазначив директор компанії Vitis Group Сергій Мазур.

Як зазначив керуючий партнер юридичної фірми «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець, на сьогодні нормативної бази роботи подібного інституту омбудсмена при адміністрації, при міськраді - немає.

Фактично його діяльність буде носити рекомендаційний характер. Це буде обличчя, яке буде звертати увагу, але будь-які нормативні акти видавати не зможе, тому що такого інституту немає. На мій погляд, це виключно непотрібна ідея, яка призведе до непотрібних витрат з місцевого бюджету.

«Для боротьби з корупцією потрібне інституційне поле з повноваженнями і певні правила гри. Але в Україні дуже давно вже навчилися грати не за правилами. У нас вже достатньо інституцій: в нас є Антикорупційна рада при Кличкові, Антикорупційне управління… Ми тільки не маємо боротьби з корупцією і посадки корупціонерів. Треба мати політичну волю почату боротися з корупцією, а її у нашого нинішнього київського керівництва немає взагалі!», - наголосив Юрій Сиротюк, член комісії Київради з питань правопорядку і запобігання корупції.

Читайте також ЯК КИЇВСЬКІ ЧИНОВНИКИ ПРАЦЮЮТЬ АНТИКОРУПЦІОНЕРАМИ НА 3 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ