Прокуратура викрила організаторів незаконного вивезення сміття зі Львова

 

Правоохоронними органами Львівщини викрито осіб, які організували незаконні схеми щодо вивезення сміття з міста Львова.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області

Так, прокуратурою Львівської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.191 (заволодіння службовими особами шляхом зловживання своїм службовим становищем коштами міського бюджету, які призначені для компенсації додаткових витрат на перевезення твердих побутових відходів), ч.1 ст.205 КК України (фіктивне підприємництво).

В ході досудового розслідування з’ясовано, що перевізникам, уповноваженим на вивезення сміття з міста Львова надавали послуги із захоронення відходів створені, наприкінці минулого року, ряд підприємств в місті Дніпро.

При цьому, останні не мають відповідних ресурсів: техніки, полігонів твердих побутових відходів, транспортних засобів, необхідних для захоронення відходів, не володіють нерухомістю та не мають найманих працівників. Засновниками, керівниками та бухгалтерами цих підприємств є особи, які не знали про їх існування, а також особи, які за участь в їх реєстрації отримували грошові кошти.

«Слідством встановлено, що після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі по даний час перевізники твердих побутових відходів подавали документи від імені фіктивних підприємств про нібито прийняття та захоронення останніми відходів, на підставі чого отримували кошти з міського бюджету міста Львова. Водночас, таких послуг фіктивні підприємства не надавали, а перевізники незаконно здійснювали скид твердих побутових відходів у невідведених для цього місцях на всій території України», - йдеться у повідомленні прокуратури.

30 травня слідчими Нацполіції у Львівській області спільно з працівниками спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління Служби безпеки України у Львівській області проведено 15 обшуків на території Львівської, Дніпропетровської та Київської областей, за результатами яких викрито осіб, причетних до діяльності фіктивних підприємств, вилучено значний обсяг документації, печатки фіктивних підприємств, листування осіб, які їх створили та комп’ютерну техніку.

«Наразі у кримінальному провадженні призначено відповідні судові експертизи та вирішується питання щодо повідомлення винним особам про підозру», - зауважили у прокуратурі.

Своєю чергою, як йдеться у розслідуванні «Наші гроші. Львів» «Прихований сморід», після трагедії на сміттєзвалищі в Грибовичах близько 100 мільйонів бюджетних гривень роздали компаніям на вивезення львівського сміття на звалища по всій країні. Ці гроші розділили приховано, без жодного конкурсу. В Prozorro не опублікували жодного договору. А на єдиному порталі використання публічних коштів не має жодної транзакції про перерахунок коштів компаніям-перевізникам.

Як повідомляв «Ні корупції!», в середині травня міський голова Львова Андрій Садовий вкотре попередив про надзвичайну ситуацію у Львові через невивезення сміття.

За його словами, у Львові накопичилося понад 7 тисяч тонн відходів, які нікуди вивозити, оскільки меморандум, підписаний 21 квітня, не виконується.

Також, як повідомляв «Ні корупції!»,  21 квітня цього року міський голова Львова Андрій Садовий заявив про підписання меморандуму про припинення «сміттєвої блокади» у місті.

Читайте також ХТО ВІДПОВІСТЬ ЗА 100 ТОНН ПІДКИНУТОГО НА КАНІВЩИНУ ЛЬВІВСЬКОГО СМІТТЯ?

ПРО МЕРА, ЯКИЙ ВІДКРИВ ЛЬВІВ ДЛЯ СВІТУ, А МІСТЯН ПОТОПИВ У СМІТТІ