У ДФС розповіли про обшук “Міранди”, яка розробляла ПО для е-декларацій

У ДФС заявляють, що обшуки на підприємстві "Міранда", яка розробляла ПО для системи електронного декларування, пов’язані зі справою про ухилянні від сплати податків.

Про це йдеться у відповіді ДФС на запит "Української правди", повідомляє УП. 

"30.05.2017 слідчими ГУ ДФС у Київській області під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області в рамках кримінального провадження, яке розслідується за підозрою в умисному ухиленні від сплати податків та службовому підробленні колишнього керівника підприємства ТОВ "М" під час виконання робіт з програмного забезпечення системи е-декларування, проводяться санкціоновані судом обшуки в офісному приміщенні підприємства та помешканнях фігурантів", - зазначено у відповіді.

Надати більш детальну інформацію у ДФС відмовились, пославшись на положення ст. 222 КПК України про недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування. 

"Наразі досудове розслідування триває", - додали в ДФС.

Як повідомляв "Ні корупції!", вчора, 30 травня,  слідче управління ДФС у Київській області провело обшуки в офісі компанії "Міранда", яка розробляла ПО для системи електронного декларування, а також і в помешканні екс-власника компанії Юрія Новікова.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко під час звіту у Верховній Раді заявив про те, що виділені Данією гроші на створення сайту е-декларацій були вкрадені.

"Як відомо, уряд Данії надав засіб на створення такої системи організації ПРООН в Україні. Ця організація визначила виконавцем робіт ТОВ "Міранда". Що було встановлено працівниками фіскальної служби під процесуальним керівництвом працівників прокуратури. Те, що керівник ТОВ "Міранда", пан Новіков доручив виконання цих робіт викладачеві Київського політеху, а також його студентам, що вони і зробили. І вся ця система була зроблена всіма цими особами. Знаючи про це пан Новіков замислив ці кошти привласнити і ухилитися від сплати податків. Таким чином кошти, надані ТОВ "Міранда" були виведені через фіктивну фірму на рахунки в Естонії", - сказав Генпрокурор.