Після розслідування «Ні корупції!» Держаудитслужба знайшла порушення у закупівлях Роменської міськради

Держаудитслужба визнала незаконними контракти Управління житлово-комунального господарства Роменської міської ради на Сумщині і «Укрєвробуд Плюс».

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив блогер «Ні корупції!» Володимир Даценко.

Так Державна аудиторська служба провела перевірку за результатами журналістського розслідування «Ні корупції!» «Зрада від влади, або чому ProZorro заважає мерам» та встановила порушення у закупівлях Відділу освіти та Управління ЖКГ.

«На жаль, ДАСУ не має повноважень первіряти допорогові закупівлі, тому об'єктом перевірки стали тендери на ремонт доріг Дудіна і Гетьмана Мазепи та переговорна процедура на закупівлю пластикових вікон для ЗОШ№7, 10, 11 та ДНЗ№7 на суму 550 тисяч гривень», - зазначив В.Даценко.

За його словами, перевіркою, зокрема, виявлено, що Відділ освіти Роменської міської ради скористався формальною і неправомірною підставою для закупівлі вікону у ФОП Бондар С.В., фактично не допустивши до закупівлі інших учасників.

«При цьому в жодному документі не зазначені ні технічні характеристики товару, ні розміри, ні якісні вимоги. Тож встановити, які саме вікна на пів мільона з гаком купив Відділ освіти НЕМОЖЛИВО!

Відома тільки вартість вікон по об'єктах: ЗОШ№7 - 150 000 грн., ЗОШ №10 - 170 000 грн., ЗОШ№11 - 170 000 грн., ДНЗ№7 - 60 000 грн.

ДАСУ направило висновок відділу з вимогою притягти до відповідальності винних (притягнуть чи ні і як притягнуть – побачимо», – написав Даценко.

За словами блогера, також неправомірними визнано і контракти з ТОВ "Укрєвробуд Плюс", яке в тендерній документації надало інформацію про свій штат працівників у кількості 3 особи та довідку про те, що має орендовану техніку без зазначення її характеристик.

Окрім цього в тендерній документації наявні чисельні порушення, попри які тендерний комітет УЖКГ не відхилив пропозицію "Укрєвробуду".

«Після укладання договору фірма ще й незаконно отримала пердплату за одним з контрактів на ремонт вулиці Дудіна у розмірі 2 млн. грн. (із загальної суми 4,4 млн. грн.)», - написав блогер і додав:

«Також незаконною визнана і махінація з термінами дії договору, коли в тендерах зазначався термін виконання робіт до кінця 2016 року (контракт мали підписати не раніше середини грудня). Зрозуміло, що фізично ці роботи виконати було неможливо, в тому числі через температурні режими. При цьому УЖКГ відхилило більш вигідну пропозицію учасника з проханням продовжити термін виконання робіт. Далі - управління укладає договір з ТОВ "Укрєвробуд Плюс" і слідом за нею додаткову угоду на продовження дії договору на 365 днів!»

«Тобто заздалегідь поставивши неможливі умови (провести ремонт дороги в грудні) одним ми відмовляємо в продовженні терміну виконання робіт, а іншим чомусь ні», - резюмував Даценко.

За його словами, тепер УЖКГ Роменської міської влади має усунути порушення або ж на посадовців чекає кримінальна відповідальність.

Читайте також ЗРАДА ВІД ВЛАДИ, АБО ЧОМУ PROZORRO ЗАВАЖАЄ МЕРАМ