Головою Вищої ради правосуддя знову став Бенедисюк

30 травня 2017 року Вища рада правосуддя розглянула заяву Бенедисюка Ігоря Михайловича про припинення його повноважень як голови Вищої ради правосуддя та питання про вибори голови Ради, одноголосно ухвалила рішення задовольнити заяву Ігоря Бенедисюка про припинення повноважень голови ВРП, а потім шляхом таємного голосування повторно обрала Бенедисюка головою ВРП. 

Про це повідомляється на сайті Вищої ради правосуддя.

Так, на засіданні ради у вівторок було розглянуто заяву Бенедисюка про припинення його повноважень як голови Вищої ради правосуддя, яку одностайно було схвалено.

Після цього Вища рада правосуддя розглянула питання про вибори голови ВРП. Заступник Голови Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич вніс пропозицію обрати Головою ВРП Бенедисюка.

В результаті, шляхом таємного голосування 17 голосами «за» головою Вищої ради правосуддя обрано Ігоря Бенедисюка.

У повідомленні ВРП додається, що член Вищої ради правосуддя, суддя Вищого господарського суду України Бенедисюк Ігор Михайлович був обраний головою Вищої ради юстиції 9 червня 2015 року.

5 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1798-VIII «Про Вищу раду правосуддя», який визначає статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя. Вища рада юстиції зазнала реорганізації шляхом перетворення у Вищу раду правосуддя.

Пунктом 10 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що Голова Вищої ради юстиції, його заступник набувають статусу та здійснюють повноваження відповідно Голови Вищої ради правосуддя, його заступника, визначені цим Законом, до закінчення строку, на який вони були обрані.

Таким чином, строк повноважень Бенедисюка Ігоря Михайловича як Голови Вищої ради правосуддя спливав 9 червня 2017 року.

Читайте також ГОЛОВА ВРП БЕНЕДИСЮК ПОЯСНИВ, ЧОМУ СТРІЛЯВ З НАГОРОДНОЇ ЗБРОЇ