Активісти: Суддями Верховного суду можуть стати сепаратисти і хабарники

Вища кваліфікаційна комісія суддів зняла з конкурсу на членів Верховного суду України лише частину з тих кандидатів, яких підозрюють у корупції, сепаратизмі та виконанні замовлень Януковича – б’ють на сполох громадські активісти. Низка антикорупційних організацій, які вивчають темні плями в біографіях майбутніх суддів, вимагають поіменного голосування за кожного з кандидатів. Серед кандидатів, які успішно додають етапи конкурсу, активісти виявили осіб, пов’язаних з колишніми регіоналами та з нинішнім оточенням глави держави. Зі свого боку, у кваліфікаційній комісії обіцяють неупереджено оцінювати всю інформацію, яка з’являється про кандидатів до Верховного суду, йдеться у матеріалі «Радіо Свобода».

Обрання суддів Верховного суду є найважливішою частиною судової реформи, і якщо його суддями призначать корупціонерів, прихильників сепаратизму та пособників режиму Януковича, то це нівелює всі інші реформи, які здійснюються в Україні, наголосив один з ініціаторів протесту, голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Якби в Україні не було проведено жодної реформи, але повноцінно відбулася тільки судова реформа – це був би крок уперед. Якщо судова реформа не відбудеться – всі інші реформи не мають значення. Не має значення НАБУ, адже у справах останню крапку ставить суд. Не мають значення конкурси на голів держпідприємств та на державні посади – адже вони скасовуються рішенням суду. Не має значення люстрація – адже вона скасовується судом. Ніщо немає значення, якщо немає суду! Отже, обрання складу ВСУ – це ключова частина ключової реформи. І ця частина, очевидно, провалена», – прогнозує активіст.

Голова відділу адвокації в Реанімаційному пакеті реформ Вадим Міський, який долучився до протесту, розкритикував підхід керівництва Вищої кваліфікаційної комісії суддів до відбору майбутніх служителів Феміди.

«Ми почули дуже оригінальну «відмазку» від голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергія Козьякова. Мовляв, якщо вишвирнути з конкурсу всіх, щодо кого є негативні висновки Громадської ради доброчесності, НАЗК та НАБУ, то «не залишиться кандидатів». Пане Козьяков, нам не потрібні кандидати, щодо яких є такі негативні висновки!», – наголосив активіст.

Представники «Автомайдану», «РПР» та інших організацій також виступили за максимально суворий відбір майбутніх працівників Верховного суду.

Напередодні голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Сергій Козьяков заявив на брифінгу, що наразі ВККС вже відсіяла дві третини кандидатів до Верховного суду, і тому надалі, знімаючи учасників з конкурсу, треба бути обережними.

«Ми отримуємо безліч інформації від різних джерел, в тому числі від правоохоронних органів, в тому числі від НАБУ. А тепер уявімо, що НАБУ зробить заяву: «Ми не бачимо від вас негайного результату, відкиньте ще 20-30% кандидатів». А якщо НАЗК про це теж скаже… Тоді через три дні в нас взагалі не буде кандидатів. Ми маємо бути надзвичайно обережними, Подивіться цифри: понад тисячу кандидатів ми вже відсіяли на попередніх етапах!» – наводить аргументи керівник ВККС.

Читайте також НА КОНКУРСІ ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ ЛІДИРУЄ КІВАЛОВ

КОНКУРС У ВЕРХОВНИЙ СУД: ПРО ЩО ДОМОВИЛИСЯ ГРОМАДСЬКІСТЬ ТА ВККС