Всі резонансні справи корупціонерів в Солом’янському суді потрапляють до одного судді

Суддя Олександр Бобровник

Практично всі резонансні справи які береться розслідувати НАБУ і САП, у кінцевому рахунку потрапляють до судді Солом'янського районного суду Олександру Бобровнику, після чого, як правило, розвалюються.

При цьому, сам Бобровник до недавнього часу перебував у полі зору прокуратури, яка займалася справою проти нього, пов'язанною з хабарами, але закрила її "за відсутністю складу злочину" в кінці 2016 року, повідомляє "Bihus.info".

Як повідомляє видання, Солом’янський районний суд міста Києва - установа, де розглядаються розслідування Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. В цьому суді дають санкції на доступ до інформації, розглядають клопотання та звернення слідчих НАБУ і САП.

"Справи потрапляють саме до цього суду - через його географічну близькість до САП. За територіальним принципом. Однак, дивує те, що майже всі гучні справи в суді потрапляють до одного судді - Олександра Бобровника. В його “портфоліо”: Роман Насіров, Олександр Онищенко, Юрій Іванющенко, Костянтин Кулик, Одеський припортовий завод, Андрій Пасішник та Микола Мартиненко", - йдеться у розслідуванні.

Журналісти додають. що упродовж 2016 року слідчі судді Солом’янського суду розглянули 1530 справ. Всього в суді працює 9 слідчих суддів. За підрахунками старшої наукової співробітниці Інституту математики НАН України Ірини Єгорченко, ймовірність потрапляння 7 резонансних справ до судді Бобровника за 2016 рік складає два до мільярда. 

При цьому журналісти відзначають, що рішення цього судді з тих чи інших причин послужили підставою для припинення низки резонансних справ.

Також зазначається, що працелюбний та везучий суддя самотньо живе в квартирі площею 45 квадратних метрів. Але в своєму аккаунті в соціальній мережі facebook він на відміну від декларації вказує дружину - Любов Одинець. Крім того, на засіданнях суддя Бобровник забуває зняти обручку.

В кінці 2016 року Любов Одинець придбала квартиру в новобудові в центрі Києва.

Наразі така нерухомість може коштувати приблизно 70 тисяч доларів

Також в декларації відсутня інформація щодо автомобілей, які належать, або знаходяться у користуванні пана Бобровника. Проте в ста метрах від суду він паркує автомобіль Mitsubishi Pajero 2007 року випуску, записаний на батька.

А донька Любові Одинець від першого шлюбу Олександра,  ділиться з друзями в соціальній мережі фотографіями біля Lexus IS 250, який теж оформлений на батька Бобровника.

"У випадку з Бобровником “автоматичний” розподіл справ більше нагадує лотерею з наперед відомим не лише призовим фондом і переможцем, а й детально виписаним порядком випадання кульок", - підсумовуються журналісти.

Як повідомляв "Ні корупції!", Prosud на своїй сторінці у Фейсбук оприлюднив копії протоколів огляду відеозаписів, які велися в рамках проведення оперативно-технічних заходів в службовому кабінеті Бобровника, які свідчать про те, що суддя Солом'янського суду Києва Олександр Бобровник, який розглядав справу Олександра Насірова, п'є на робочому місці і бере хабарі прямо в кабінеті.

«Щодо нього (судді Бобровникова - ред) проводились негласні слідчі дії і у його кабінеті була встановлена камера, яка фіксувала, все що там відбувається.

Ці протоколи наскільки точно і яскраво демонструють жахливий стан нашого правосуддя, що їх має прочитати кожен. Тому ми вирішили опублікувати їх.

Там є все – і систематичне вживання алкоголю на робочому місці, і гроші, і те, як розглядаються справи. Зацікавив факт, що декілька раз згадується ВКК, у якій Бобровнік начебто «рішає вопроси», - йдеться у повідомленні.

Активісти зазначають, що раніше проти Бобровника було порушено кримінальну справу за ст. 375 КК України (завідомо неправосудне рішення) через те, що він "допоміг" відібрати квартиру у Олександра Кучерявенка. Чоловік 3,5 роки жив на вулиці, потім все-таки зміг повернути своє житло.

При цьому активісти повідомляють, що справа проти Бобровника була незабаром закрита. Після цього адвокати оскаржили закриття справи, і вона було поновлена. Однак тиждень тому стало відомо, що її знову закрили.