За часів Януковича Україні була завдана шкода у понад 40 мільярдів доларів

Сьогодні, 29 травня, має відбутися підготовче засідання суду в справі Віктора Януковича про державну зраду. Минулого разу його перенесли, щоб надати можливість обвинуваченому ознайомитись з деталями справи. Тепер засідання відбудеться, навіть якщо президент-втікач на ньому не з’явиться. Державне звинувачення проситиме найвищу міру покарання для екс-президента в цій справі, повідомляє "Радіо Свобода".

Президента-втікача підозрюють в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, вчиненні умисних дій з метою зміни державного кордону України, порушенні Конституції та веденні агресивної війни.

За всіма відкритими провадженнями Януковичу «світить» від 10 років позбавлення волі до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Підозру в державній зраді Віктору Януковичу зачитав генеральний прокурор країни Юрій Луценко 28 листопада 2016 року. А в цьогорічному звіті перед Верховною Радою генпрокурор назвав суму збитків, яких завдали екс-президент та його команда Україні.

«За експертним висновком, за часів Януковича Україні була завдана шкода у понад 40 мільярдів доларів. Це приблизно одна річна видаткова частина державного бюджету», – сказав Генпрокурор.

Нещодавно у людей з колишнього оточення Віктора Януковича конфіскували 1,5 мільярда доларів. Ці гроші, за словами президента Петра Порошенка, підуть на відновлення боєздатності українського війська.

«Ці кошти мають піти на будівництво заводу з виробництва боєприпасів, закупівлю новітніх засобів радіоелектронної боротьби, контрабандних радарів, новітніх дронів», – сказав Порошенко.

Як повідомляв "Ні корупції!", кілька днів тому Генеральна прокуратура показала документ, який свідчить, що конфісковані в оточення екс-президента Віктора Януковича 1,1 мільярда доларів вже зараховані до держбюджету.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", 25 травня прес-служба ГПУ повідомила, що адвокати екс-президента подали апеляцію стосовно конфіскації 1,5 мільярда, проте Апеляційний суд Донецької області відмовився відкривати провадження стосовно неї.

Читайте також ЛЕЩЕНКО: «КОШТИ ЯНУКОВИЧА» КОНФІСКУВАЛИ З ПОРУШЕННЯМИ ЗА 2 ТИЖНІ