Горбатюк: Слідству у “справах Майдану” перешкоджають

Слідство у "справі Майдану" повсякчас стикається з перешкодами у розслідуванні, зокрема, від керівництва Генерально прокуратури України.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, повідомляє УП. 

"Слідство повсякчас стикається з перешкодами у розслідуванні цих справ, ці перешкоди надходять у тому числі і від керівництва Генпрокуратури, зокрема і від Матіоса (головний військовий прокурор України Анатолій Матіос - ред.). З цього приводу я неодноразово надавав Генпрокурору письмові скарги з приводу того, у чому полягають ці порушення. Але на жаль, реагування немає", - заявив Горбатюк.

Говорячи про перешкоджання роботі, Горбатюк згадав про розслідування економічних справ.

"Була нарада, на якій жодного обговорення розслідування економічних справ не відбувалося, було складено протокол, після чого цей протокол потрапляє до Матіоса, в нього вносяться завідомо неправдиві дані про те, що слідство неефективне, і справи забираються", - розповів Горбатюк.

"Ще один випадок - розслідування вбивств 19 лютого у Хмельницькому. Впродовж 2,5 років військова прокуратура це розслідувала, оскільки підозрювалися працівники СБУ, врешті-решт дійшли висновку, що "майданівці" самі себе перестріляли", - зазначив він і додав: "Наш департамент був змушений забрати собі це провадження і фактично починати розслідування "з нуля".

При цьому Горбатюк зазначив, що результати у розслідуванні справ Майдану "є і досить вагомі, робота триває". "І далі результати будуть - щодо притягнення винних до відповідальності", - додав він.

Горбатюк нагадав, що наразі про підозру у "справах Майдану" повідомлено понад 350 особам, обвинувальні акти щодо понад 230 осіб спрямовано до суду, і вже є понад 35 вироків. 

Як відомо, раніше Анатолій Матіос звинуватив Горбатюка у провалі розслідування "справ Майдану" та економічного блоку справ щодо злочинів команди Януковича. Останні рішенням Луценка були передані для розслідування до військової прокуратури. 

Як повідомляв "Ні корупції!", раніше Сергій Горбатюк повідомляв, що слідчі, які розслідують "злочини Майдану", не вмотивовані. За його словами,  слідчих і прокурорів Департаменту спецрозслідувань переманюють в інші підрозділи Генпрокуратури, бо вважається, що Департамент не має підтримки керівництва, а тому перебування в ньому безперспективне з точки зору кар'єри та забезпечення.

Читайте також ЩЕ ТРІШКИ УТОЧНЕНЬ – І ПОЧНУТЬ СУДИТИ ВИСОКОПОСТАВЛЕНИХ ЧИНОВНИКІВ ЗА ЗЛОЧИНИ ПРОТИ МАЙДАНУ

У ЧЕРЗІ ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЮ, АБО КОЛИ ПЕРШИЙ ВИСОКОПОСАДОВЕЦЬ СЯДЕ