В Україні щодня затримують по три корупціонери

З травня минулого року в суди направили справи близько 1100 чиновників, спійманих на корупції, в тому числі і на хабарах.

Про це в ефірі програми "Право на владу" 25 травня заявив Генпрокурор Юрій Луценко.

За його словами, щодня в Україні затримують трьох корупціонерів.

Луценко каже, що в суди передано справи проти двох заступників обласної державної адміністрації (один з них - герой України), колишнього в.о. глави Міністерства охорони здоров'я, кількох керівників митних органів та їх заступників, заступника обласного прокурора, чиновника Міністерства оборони, заступника начальника Львівської митниці, заступника голови Київської ОДА.

Однак, констатує Луценко, є велика проблема у роботі судової системи.

Раніше, 24 травня під час брифінгу у ВР, Луценко зазначив, що в 2016 році було направлено до суду 1739 обвинувальних актів, а вироків ухвалено стосовно 492 осіб. У поточному році вже направлено 700 проваджень, а судових рішень отримано лише щодо 230 осіб.

Однією з головних причин малої кількості вироків по вже переданим у суди обвинуваченням є кризова ситуація з чисельністю суддів у країні.

«Нам, як і всіх правоохоронній системі, в тім числі – новоствореним органам дорікають: у вас багато справ, але немає вироків. Це правда, що співвідношення направлених до суду проваджень та судових вироків є жахливим», - зазначив він.

При цьому в ефірі програми Генпрокурор Луценко заявив, що він проти створення окремого антикорупційного суду.

«Необхідно припинити розмови про створення якогось окремого антикорупційного суду. Бо це роки і роки. Треба просто прийняти законопроект, і він вже знаходиться у парламенті з учорашнього дня, про створення усередині існуючого кримінального суду палати по справам корупції категорії А», - сказав Луценко.

На думку генпрокурора, це буде зробити легше, оскільки така палата буде створюватися на основі існуючої матеріальної бази.

«Такий суд можна створити за півроку. Підкреслюю: з нових суддів, обраних через тестом під контролем серйозних громадських організацій», - зауважив Луценко.

Читайте також БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ НЕ БУДЕ УСПІШНОЮ БЕЗ СУДОВОЇ РЕФОРМИ – BLOOMBERG