НАБУ обшукує Окружний адмінсуд Києва у справі про незаконне збагачення його голови

Зранку 26 травня детективи НАБУ на підставі ухвали слідчого судді проводять слідчі дії (обшуки) за місцем проживання Голови Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка та в приміщеннях цього суду.

Про це повідомляється на сайті НАБУ.

Обшуки проводяться в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого 9 грудня 2016 року на підставі аналізу е-декларації за фактом ймовірного незаконного збагачення Голови ОАСК (ч. 2 ст. 368-2 Кримінального кодексу України).

"Будь-які заяви про можливий зв’язок між слідчими діями НАБУ та адміністративними провадженнями ОАСК щодо діяльності Бюро, зокрема зі справою щодо оскарження призначення Першого заступника Директора Національного бюро Гізо Углави, є відверто спекулятивними та не мають підтвердження", - йдеться у повідомленні НАБУ.

Там наголосили, що розслідування за фактом незаконного збагачення голови ОАСК розпочато детективами НАБУ 9.12.2016. Тоді як справа щодо оскарження призначення Гізо Углави, зареєстрована в ОАСК 11.04.2017. А загалом, починаючи з грудня 2015 в роботі ОАСК було 28 справ, відповідачем у яких виступало НАБУ. повідомили у Бюро.

Зазначимо, що напередодні Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ проводить розслідування проти першого заступника голови Національного антикорупційного бюро України Гізо Углави за підозрою в ухилянні від сплати податків і приховуванні громадянства Грузії при прийомі на роботу.

Своєю чергою у НАБУ заявили, що відкриття Генпрокуратурою кримінального провадження проти першого заступника Директора НАБУ Гізо Углави є спробою тиску на Бюро.

Як повідомляв "Ні корупції!", нинішній голова Окружного адмінсуду Павло Вовк хоче стати суддею Верховного суду України. При цьому він неодноразово фігурував у журналістських розслідуваннях та має за спиною політичний шлейф.

До початку суддівської кар’єри Вовк був помічником на платній основі народного депутата Ківалова, а нещодавно журналістами був помічений у зв’язках з депутатом БПП, так званим «куратором» судової та правоохоронної систем Грановським.

Як зазначається на веб-сайті Главком, суддя Вовк пояснював, що це була робоча зустріч, пов’язана з відсутністю повноважень у суддів Окружного адміністративного суду м. Києва. Втім, незадовго до цієї зустрічі, в квітні 2016 року, Окружним адміністративним судом міста Києва, головою якого є суддя Вовк, були відновлені на посадах двоє прокурорів із сумнозвісної групи Лисі птахи, яких звільнили у 2015 році з прокуратури після скандалу з перепискою у месенджері між собою у судовій залі з використанням нецензурних слів та погроз розправи над одним із учасників судового процесу.

Журналіст Дмитро Гнап зазначає, що саме прокурор Лисенко і його так звані Лисі птахи свого часу активно допомагали партнеру Грановського – Андрію Адамовському у бізнесі: ймовірно, порушували справи проти оточення їхнього конкурента – естонського бізнесмена – під час майнової суперечки за торговельний центр Sky Mall  у Києві.