Мера Кишинева затримали за підозрою в корупції: йому загрожує від 3 до 7 років в’язниці

Мер Кишинева Дорін Кіртоаке затриманий в четвер за звинуваченням у корупційних злочинах. Увечері його вивели з кабінету співробітники Національного Центру по боротьбі з корупцією.

Про це повідомляють Українські Новини з посиланням на Вloknot-Моldova.

Перед затриманням, протягом кількох годин у кабінеті мера тривали обшуки. Весь цей час він перебував на робочому місці.

Під час затримання будівлю мерії було оточено поліцією. До будівлі прийшли прихильники та противники мера. Перші скандували "Свободу - меру!", а другі - "У в'язницю!".

Кіртоаке зовні виглядав спокійно. На питання журналістів він відповідав, що поки нічого коментувати не буде.

Прес-секретар Національного центру по боротьбі з корупцією (НЦБК) Анжела Старинська заявила, що мера Кишинева звинувачують у корупції, зловживанні службовим становищем, витягу вигоди з впливу. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Дорину Кіртоаке 38 років. Він очолює мерію Кишинева третій термін поспіль, з 2007 року.

Кіртоаке є першим віце-головою Ліберальної партії, яку очолює його рідний дядько - Міхай Гімпу. Партія виступає за об'єднання Молдови з Румунією, в останні два роки переживає гостру кризу.

Трохи раніше були заарештовані і два віце-мера, начальник управління транспорту Кишинева, а також міністр транспорту і дорожньої інфраструктури. Всі вони є членами Ліберальної партії.

У четвер по цих же справах були затримані секретар муніципального ради Кишинева Валерій Діденку, муніципальні радники Олег Онищенко і Геннадій Думанський, а також шість підприємців.

За законом про місцеве публічне управління, у разі відсутності мера і віце-мерів місцевої ради у п'ятиденний строк уповноважує іншу особу тимчасово виконувати обов'язки градоначальника.

Як повідомляв "Ні корупції!", суди в Китаї в 2016 році засудили 2 тисячі 862 людини за звинуваченням у корупції. 

У Румунії у 2016 році було передано до суду 1,3 тисячі кримінальних справ щодо корупції, а загальний збиток, нанесений державі, оцінюється в 260 мільйонів євро. На лаві підсудних опинилися три міністри, 18 депутатів парламенту, 47 мерів і 21 директор великих комерційних компаній.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», в Україні у 2016 році лише п'ять з 362-х хабарників отримали тюремні строки, та й з тих один втік.