Одіозний Корчака повертається? Чому управління юстиції Черкаської області майже рік без керівника

Черкаси - Вадим КорчакаПоки у Міністерстві юстиції України проводять конкурс на заміщення вакантної посади начальника Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, усунутий зі скандалом з посади його екс-очільник часів Януковича-Тулуба оскаржує накази про своє звільнення у суді.

Майже рік одне з ключових управлінь області без керівника. В оголошеному минулоріч конкурсі на вакантну посаду начальника теруправління юстиції Черкащини переміг Євген Шульгін. Проте з невідомих «Ні корупції!» причин переможець жодного дня не працював на посаді, яку виборов.

Міністерство юстиції з цього приводу мовчить – наше видання не отримало відповіді на інформзапит, де питало, чому пан Шульгін так і не був призначений на посаду.

Можемо припустити, що, імовірно, уся справа  у доволі суперечливій репутації пана Шульгіна.

Як стало відомо із достовірних джерел «Ні корупції!», у 2011 році була порушена кримінальна справа за чч.2 та 3 ст.358 КК України за фактом замаху на заволодiння 72,5 млн грн. з держбюджету, що надiйшли до Черкаської фiлiї  державної  компанії  "Газ  України"вiд споживачiв газу  Черкаської  областi, серед яких комунальні пiдприємства  з  теплопостачання. Встановлено, що саме пан Шульгін за фіктивними документами, які отримав від знайомого, якого консультував, перерахував гроші державної компанiї у вказаній вище сумі  на  рахунки  фіктивного підприємства ТОВ  "IНТЕРМЕТГРУПП", зареєстрованого у Києві у 2008 році. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, засновником та керівником товариства є Олександр Подсєвальніков, адреса якого - Тирасполь, вул.Юності, Молдова.

Це товариство існує й по сьогодні.

Слідство з’ясувало, що ТОВ за фактичним мiсцем реєстрацii не знаходиться, до податкових органiв не звiтується, а держреєстрацiя в 2009 р. була скасована.  Отже, як кажуть правоохоронці, «завдання  збиткiв  державi  було попереджене».

Нині Євген Шульгін керує черкаською юридичною компанією «Правопростір». Під час місцевих виборів у 2015 р. він хотів отримати мандат депутата Черкаської міської ради по 12 округу. Балотувався від «Опозиційного блоку».

Вільна посада! Хто наступний?

Як стало відомо «Ні корупції!» з інформації, розміщеної на сайті Мінюсту, 21-23.03.2017 був проведений черговий конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б» територіальних органів юстиції, призначення яких здійснюється Державним секретарем Міністерства.

Проте конкурсна комісія так і не знайшла кандидатів на посаду начальника Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

Не знав про можливих претендентів на посаду начальника теруправління юстиції області та результати нового конкурсу виконувач обов’язків начальника Головного територіального управління юстиції в Черкаській області Олександр Свіренюк, який очолює управління, поки міністерство визначається з начальником свого підрозділу у регіоні. Не повідомили про це й у профільному Міністерстві - як ми вже писали, відповіді на наш запит із відомства так і не дочекалися.

З квітня 2013 року по  березень 2014 року  управлінням керував Вадим Корчака.

Протягом 2014-2015 рр. він устиг відзначитися у рейдерському захопленні агропідприємства та як браконьєр.

У березні 2014 року міністр юстиції Павло Петренко звільнив найодіозніших керівників двох регіональних управлінь - київського і черкаського.

«Це керівники, які були залучені в процес тиску на громадян. Колишній голова Черкаської обладміністрації Тулуб фактично ввів в області надзвичайний стан, давав вказівки застосовувати під час Майдану проти людей силу і спецзасоби. …Питання його кримінального переслідування - це справа правоохоронних органів», - розповів  виданню Liga.net міністр.

Кілька місяців по тому, у грудні 2014 року, Черкаський окружний адмінсуд поновив Вадима Корчаку на посаді, виходячи з того, що його «звільнено не за люстраційним законом, а за порушення присяги».

Відомо, що після поновлення пан Корчака не виконував обов’язки очільника управління. Міністерство юстиції оскаржувало рішення Черкаського окружного адмінсуду. А звільнений чиновник, не гаючи часу, шукав справедливості у судах.

27 лютого цього року він подав до Черкаського окружного адмінсуду позов до Міністерства юстиції України про скасування наказу щодо оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади. Нині справа – на розгляді у Кіровоградському окружному адмінсуді. Її передали туди «з причин недостатньої кількості суддів для визначення складу колегії». Позов має розглядати колегія з трьох суддів. В окружному адмінсуді у Черкасах це забезпечити складно. Найближче судове засідання відбудеться у Кропивницькому вже 30 травня.

Також цьогоріч Вищий адміністративний суд України розглядає заяву Вадима Корчаки про визнання протиправним та скасування наказу про його звільнення.

До всього, пан Корчака намагається через все той же Черкаський окружний адміністративний суд стягнути з Головного територіального управління юстиції у Черкаській області середній заробіток за час вимушеного прогулу. Нині справа на стадії розгляду. Позивачеві дано час до 12 червня 2017 року для усунення недоліків позовної заяви, на які вказав суд.

Мирослава Білецька, для "Ні корупції!"