Хосе Уґас: В Україні панує атмосфера безкарності щодо корупціонерів

В Україні панує атмосфера безкарності щодо корупціонерів.

За рік жоден корумпований чиновник з оточення Януковича так і не опинився на лаві підсудних.

Про це заявив голова глобального антикорупційного руху Transparency International (ТІ) Хосе Уґас під час прес-конференції у Києві, повідомляє «Урядовий кур’єр».

За словами Уґаса, у 2016 році в дослідженні TI, яке визначає індекс сприйняття корупції у світі, згідно з яким «0» — тотальна корупція, а «100» — її зовсім немає, Україна отримала 29 пунктів зі 100, опинившись на 131-му місці серед 176 країн, що є дуже невтішним результатом.

Такі показники великою мірою пояснюються поширенням інформації про масштаби корупційних злочинів часів Януковича.

«Це свідчить про те, що не лише українці, а й люди у всьому світі чекали від влади в Києві рішучої реакції на злочини Януковича та його оточення, щоб в Україні нарешті перервався ланцюжок корупційної безкарності», — сказав Уґас.

Він наголосив, що під час торішньої зустрічі Президент Петро Порошенко пообіцяв йому робити все можливе заради імплементації антикорупційної реформи. Саме тому, за словами Хосе Угаса, він був здивований, коли, поспілкувавшись цього разу з представниками Генпрокуратури, Мін’юсту та НАБУ, зрозумів, що в Україні досі «немає жодного випадку судового покарання корупціонерів з уряду Януковича, а сам Янукович на волі в Росії, а проти нього порушено лише одну справу — через державну зраду, а не через причетність до корупції».

Схвальну оцінку за боротьбу з корупцією в Україні від Transparency International отримало лише Національне антикорупційне бюро.

«Вони докладають зусиль, але перебувають під надзвичайним тиском парламенту й політичних партій, які намагаються обмежити їхню діяльність та зусилля», — заявив Уґас.

При цьому Уґас наполягає на створенні антикорупційного суду «чи будь-якої іншої антикорупційної субсистеми», яка займатиметься виключно корупційними справами.

Читайте також TRANSPARENCY INTERNATIONAL ДАЛА УКРАЇНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ, ЯК БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ