Журналіст: Як боротьба з корупцією перетворилася на виставу для народу

Читаючи повідомлення у ЗМІ про викриття та затримання чиновників-корупціонерів чи службовців різних інстанцій, іноді диву даєшся.

"Силовики зафіксували, затримали, оголосили підозру, порушили кримінальне провадження" тощо.  

А далі - тиша….  І де ж ці «герої» вчорашніх шпальт?  Усім вже відома послідовність подій: хвороба, лікарня, браслети і поступове забуття…

Про це пише журналіст Василь Рішко на сайті "Моя Київщина".

За словами журналіста, на Київщині як і усюди роблять все, щоб показати суспільству, як гарно вони взялися ловити хабарників та попереджувати цю протизаконну діяльність.

Так, згідно з офіційним повідомленням ДФС області, з початку поточного року у Київській області проведено понад 500 профілактичних заходів щодо попередження корупційних проявів, з числа яких - 281 бесіда (виступи, лекції) в робочих колективах, 104 наради (оперативних, виробничих та нарад-навчань) з антикорупційної тематики. Чимало…

Водночас, з початку цього року органами прокуратури за матеріалами внутрішньої безпеки фіскальної служби області до Єдиного реєстру досудових розслідувань зареєстровано 21 кримінальне провадження за виявленими злочинами у сфері службової діяльності. З них 5 – ч.3 статті 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

"Вищенаведена статистика викликає подив. Виходить, 500 профілактичних заходів по області - і усього 5 кримінальних справ по корупції. ККД, м’яко кажучи, вражає.

Таке враження, що наші правоохоронні органи і фіскальні служби живуть у країні, де просто немає корупції, бо говориться про неї багато, а робиться – вкрай мало. Хоча мало б бути навпаки: нашим чиновникам вистачило б і кілька нарад та лекцій при сотні-другій кримінальних справ. Це було б набагато наочніше. Утім, декому, схоже, набагато вигідніше з дня в день влаштовувати "профілактичні" вистави…", - зазначає журналіст.