На Львівщині сміттєзвалище рекультивує 22-річна танцівниця китайського балету «Ladies Side» за 3,7 млн грн

Крупська сільська рада (Миколаївський район, Львівська область) 17 травня уклала угоду з ТОВ «Інвестиційна компанія «Укрбудсервіс» про рекультивацію місцевого сміттєзвалища за 3,65 млн грн.

Про це повідомляється на сайті Prozzoro, інформують "Наші гроші.Львів".

Участь в аукціоні взяли шість підприємств. Окрім переможця,  колективного підприємства «Центр комплекс», ТОВ «БК сучасні будівельні рішення», ТОВ «А. Омега», ТОВ «Вельт Кепітал» і ТОВ «Гідробуд-М».

Пропозиції всіх цих фірм були відхилені через невідповідність конкурсній документації. У більшості випадків йшлося про відсутність гарантійних листів про те, що ціна розрахована відповідно до вимог законодавства. При цьому, всі відхилені пропозиції були дешевшими за ціну переможця. Зокрема, мінімальну ціну на аукціоні запропонувало КП «Центр комлекс» – 2,81 млн грн, що дешевше на понад 800 тис. грн.

Згідно з угодою, компанія-переможець зріже рідкий і середній чагарник за 596 грн та 866 грн за 0,1 га, відповідно. Окремо сільрада заплатить по 2,21 тис. грн та 2,75 тис. грн за кожен 0,1 га корчування цього чагарника. Розробка 0,1 га ґрунту сміттєзвалища буде коштувати 2,4 – 2,9 тис. грн за 0,1 га. Крім того підрядник встановить 8,5 тис м2  геомембрани (ізолюючий матеріал)  загальною вартістю понад 1,5 млн грн.

Загалом, згідно з кошторисом, підрядник витратить 2,1 млн грн на матеріальні ресурси, 964 тис. грн – на експлуатацію спецтранспорту, 37 тис. грн – на заробітну плату та 29 тис. грн ‒ на загальновиробничі витрати.

ТОВ «Інвестиційна компанія Укрбудсервіс» була заснована лише у квітні 2016 року. Статутний фонд підприємства становить 1 тис. грн. Єдиною власницею зазначено 22-річну львів’янку Марту Петричко. Директором підприємства є її мати Наталія Петричко.

"Марта Петричко – хореограф та танцівниця. Нещодавно вона повернулась з Гуанчжоу (Китай), де протягом 6 місяців працювала за контрактом у шоу-балеті «Ladies Side». Під час навчання в НУ «Львівська політехніка», Марта Петричко стала студентською віце-міс Льова-2016", - зазначає видання.

Як повідомляв "Ні корупції!", кілька днів тому міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що у Львові накопичилося понад 7 тисяч тонн відходів, які нікуди вивозити, оскільки меморандум, підписаний 21 квітня, не виконується.

Своєю чергою, як йдеться у розслідуванні «Наші гроші. Львів» «Прихований сморід», після трагедії на сміттєзвалищі в Грибовичах близько 100 мільйонів бюджетних гривень роздали компаніям на вивезення львівського сміття на звалища по всій країні. Ці гроші розділили приховано, без жодного конкурсу. В Prozorro не опублікували жодного договору. А на єдиному порталі використання публічних коштів не має жодної транзакції про перерахунок коштів компаніям-перевізникам.