Ліфтове господарство столиці – бомба уповільненої дії

Фірма, яку підозрювали у привласненні коштів, виділених на заміну ліфта в київській багатоповерхівці, продовжує ремонтувати столичні ліфти на мільйони.

Торік «Ні корупції!» вже писав, що Київська міська державна адміністрація не виконала рішення Київської міської ради № 770/1634 від 23 липня 2015 року «Про ліфтове господарство м. Києва та про розробку Програми заміни або модернізації ліфтів у житловому фонді м. Києва на 2015—2020 рр. (Програма «Ліфт»)». А саме – так і не подала на затвердження КМР Програму заміни або модернізації ліфтів у житловому фонді м. Києва до 2020 р., як це було передбачено документом за підписом міського голови В.Кличка. Відтак, торік ліфти у столиці ремонтували за принципом латання дірок і за умови, якщо на це були кошти у міському бюджеті.

Цього року «Ні корупції!» в результаті запиту до КМДА з’ясував, що Програму «Ліфт» досі так і не ухвалили. Щоправда, як запевнили «Ні корупції!» у Департаменті житлово-комунальної інфраструктури КМДА, інвентаризацію столичного ліфтового господарства таки зробили. Вона помістилася на 131 аркуші паперу.

А гроші на ремонт і модернізацію ліфтів продовжують виділяти на основі інших програм, а не профільної комплексної програми «Ліфт».

Загалом, зідно з даними столичної влади, станом на 1 січня 2017 року у Києві експлуатується 22 227 ліфтів. Обслуговують ці ліфти 67 компаній. Запевняють, що на конкурсній основі.

Таким чином, ремонтувати ліфти у столиці продовжують на основі дотичних програм та окремих мерових розпоряджень.

Так, наприкінці березня цього року київський міський голова Віталій Кличко підписав розпорядження № 325 «Про реконструкцію та модернізацію ліфтів у житлових будинках міста Києва у 2017 році».

Згідно з документом, цього року має бути здійснений ремонт та модернізація 261 ліфта. Перевірте, чи увійшов ліфт з вашого будинку, який потребує ремонту, до затвердженого переліку:

Замовник ремонту та модернізації ліфтів – КП «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція». Саме це КП має повноваження визначати проектні та підрядні організації для ремонту столичних ліфтів і перераховувати їм бюджетні кошти.

Згідно з даними системи «Прозорро», найбільшу кількість підрядів на проектні та підрядні роботи з реконструкції і модернізації столичних ліфтів від КП «Київбудреконструкція» виграє ТОВ «Майстерліфт».

Загалом, згідно з даними бази даних Zакупівлі,  з 2009-го року ТОВ «Майстерліфт» заробило 149,9 мільйона гривень на державних замовленнях на основі 368 укладених угод.

При цьому КП «Київбудреконструкція» очолює п’ятірку найбільших замовників цього підприємства - воно заплатило ТОВ «Майстерліфт» 55 мільйонів гривень.

Ось, скажімо, лише останні суми перерахувань від КП до ТОВ згідно з даними Є-дати.

Згідно з даними Youcontrol, ТОВ «Майстерліфт», яке виграє мільйонні підряди, має «статутник» розміром 23 700 гривень.

Уповноважена особа і керівник з 2013 року – Волкотруб Олег Іванович. Засновники – Святослав Сергійович Тригуб (90%) і ПАТ «Компанія з управління активами «Славутич-Інвест» (10%) Кінцевий бенефіціар – Святослав Тригуб. Компанія працює вже понад 12 років. Прописка київська.

Ось дані про суми виграних державних тендерів за останні роки і кількість працівників ТОВ.

При цьому портфоліо судових справ ТОВ «Майстерліфт» нараховує аж 146 рішень і ухвал, серед яких, зокрема, і торішня ухвала у кримінальному провадженні стосовно привласнення бюджетних коштів на ремонт ліфту у житловому будинку.

«До СВ Оболонського УП ГУ Національної поліції у м. Києві надійшов рапорт о/у відділу з обслуговування Оболонського району УЗЕ у м. Києві ДЗЕ Національної поліції України ОСОБА_3, відповідно до якого останнім зібрано матеріали щодо привласнення грошових коштів, виділених на заміну ліфту в житловому будинку за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 30. Так встановлено, що згідно розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 22.06.2015 №605, затверджено адресний перелік з заміни ліфтів у будинках Оболонського району м. Києва, серед яких будинок за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 30. Згідно вказаного розпорядження замовником робіт визначено КП «Київбудреконструкція», а виконавцем робіт по заміні ліфтів визначено ТОВ «Майстерліфт». Згідно отриманої інформації з рахунку КП «Київбудреконструкція» на рахунок ТОВ «Майстерліфт» 24.12.2014 перераховано грошові кошти в розмірі 673 200 гривень за виконання робіт по заміні ліфту за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 30, на підставі договору №870 від 05.11.2015», - йдеться в тексті ухвали у кримінальному провадженні № 756/3595/16-к від 23 березня минулого року.

Згідно з судовою ухвалою, суддя Оболонського районного суду м. Києва задовольнила клопотання слідчого про доступ до оригіналів документів ТОВ «Майстерліфт» (код ЄДРПОУ 33308688), що стосуються укладення, зміни, виконання чи розірвання договорів підряду, укладених ТОВ «Майстерліфт» з КП «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція», предметом яких є виконання робіт із заміни та модернізації ліфтів у житлових будинках Оболонського району міста Києва, що проводились у 2015 році.

Крім того, суддя ухвалила показати слідчому оригінали документів, що подавалися ТОВ «Майстерліфт» до КП «Київбудреконструкція» з метою участі в конкурсі, що проводився останнім на підставі розпорядження Київської міської державної адміністрації №605 від 22.06.2015, з метою визначення переможця, котрий здійснюватиме виконання робіт із заміни (реконструкції) та модернізації ліфтів у житлових будинках м. Києва у 2015 році.

Таким чином, незважаючи на торішнє кримінальне провадження стосовно ТОВ «Майстерліфт» щодо привласнення коштів, виділених на заміну ліфта, компанія з тисячним капіталом продовжує вигравати мільйонні підряди у столичного КП, яке від міської влади на основі мерових розпоряджень отримало повне право на власний розсуд обирати підрядника для ремонту і модернізації ліфта.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»