Гройсман: Використання системи ProZorro зекономило 24 бюджетні мільярди

Використання можливостей запровадженої в 2016 році системи електронних закупівель ProZorro дозволило зекономити 24 млрд грн бюджетних коштів, а загальний обсяг торгів перевищив 700 млрд грн.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи Світовий форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO), що проходить в Києві, інформує Урядовий портал.

«Ще донедавна система закупівель в Україні була непрозора, приносила мільярдні збитки і слугувала джерелом корупції, - сказав Глава Уряду. - Система змінилась. Парламент підтримав урядові зміни, і на наш Уряд припала можливість імплементації нової системи. З 1 серпня 2016 року ми почали впроваджувати нову систему ProZorro, яку знають вже далеко за межами нашої держави. Використовуючи цю систему, ми знаходимо найефективніші раціональні рішення для державних закупівель… За останній час через систему ProZorro було проведено закупівель майже на 700 млрд грн. І сьогодні можемо констатувати факт: система заощаджує ресурси для бюджету. Економія бюджетних коштів - 24 млрд грн».

Прем’єр також підкреслив, що наступним кроком використання ProZorro стане приватизація нестратегічних державних компаній, яка дозолить знайти нових власників активів, а отже - створити нові робочі міста, залучити нові технології та інвестиції.

«Декілька тижнів тому ми знайшли спільне рішення для запровадження ProZorro для конкурентного продажу держкомпаній. Це наступний крок, який дасть результат. Хочемо, аби кожен представник бізнесу - незалежно від країни - мав однаковий рівень доступу до можливостей, які є в державі», - зазначив Гройсман.

Як повідомляв "Ні корупції!", 1 серпня 2016 року в Україні завершився повний перехід на електронні публічні закупівлі через систему ProZorro.

З квітня 2016 року всі свої надпорогові тендери (від 200 тис для товарів і послуг і від 1,5 млн грн – для робіт) перевели центральні органи влади, великі державні підприємства і природні монополісти. А з 1 серпня 2016 року ProZorro зобов’язані також місцеві органи влади, комунальні підприємства і ніші організації, які використовують кошти платників податків.

Читайте також PROZORRO: ПРОЗОРА КОРУПЦІЯ?

PROZORRO ДЛЯ «СВОЇХ»? ТРУСКАВЕЦЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ХИТРУЄ, АБИ ОБДУРИТИ СИСТЕМУ ДЕРЖЗАКУПІВЕЛЬ