В Україні створили всеукраїнську мережу доброчесної бізнесу для боротьби з корупцією

Рада бізнес-омбудсмена за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку та Організації економічного співробітництва та розвитку об'єднала 46 українських та міжнародних компаній, які прагнуть працювати чесно та прозоро, у всеукраїнську мережу доброчесного бізнесу для боротьби з корупцією на рівні підприємств.

Про це в ході брифінгу повідомив журналістам бізнес-омбудсмен України та ініціатор створення системи Альгірдас Шемета, повідомляє УНІАН.

За його словами, 46 компаній підписали декларацію про доброчесність, компанії - члени мережі регулярно підтверджуватимуть рівень своєї доброчесності.

«Корупція залишається основною перешкодою для економічного зростання України. За даними Transparency International, Україна посідає 131 місце з 176 позицій у рейтингу сприйняття корупції. Створення мережі дозволить об'єднатися лідерам ділової спільноти України, які усвідомлюють важливість прозорого бізнесу і готові стати прикладом для інших компаній. Ми активно підтримуватимемо діяльність мережі», - зазначив Шемета.

За його словами, ініціативна група, до якої входять представники 46 компаній, найближчим часом розробить критерії, за якими оцінюватиметься добропорядність тієї чи іншої компанії. Крім того, омбудсмен розглядає можливість надання певних преференцій для бізнесу, що входить до списку.

Нагадаємо, Україна в 2016 році піднялася на 3 пункти в рейтингу Doing Business – до 80-го місця з 83-го. Найбільший прогрес Україна показала в спрощенні відкриття бізнесу (20-е місце з 190), найгірший – у сфері боротьби з корупцією (140-е місце з 190). За планом уряду, цього року наша країна може ввійти до ТОП-50 рейтингу Doing Business, а в 2018 році – до ТОП-20. Однак для цього необхідно ухвалити пакет із більш ніж 30 законопроектів, частину з яких уже зареєстровано в парламенті, а частину має бути затверджено урядом.

Як повідомляв «Ні корупції!» згідно зі звітом Transparency international Україна в 2016 році посіла 131-е місце в світовому рейтингу індексу сприйняття корупції (СРІ).
Так, Україна отримала 29 балів зі 100 можливих. Це на 2 бали більше, ніж минулого року, але недостатньо для країни, влада якої назвала боротьбу з корупцією пріоритетом.

Відзначається, що Україна розділила 131-е місце з Казахстаном, Росією, Іраном та Непалом. Таким чином, країна опустилася на одну сходинку порівняно з рейтингом 2015 року.

«Саме проблеми безкарності та недієвої системи правосуддя не дають Україні здійснити прорив у подоланні корупції», – повідомив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

Перше місце в рейтингу розділили Данія, яка очолювала й минулорічний рейтинг, та Нова Зеландія, що набрали 90 балів. На останньому місці – Південний Судан і Сомалі, які отримали 11 та 10 балів відповідно.

Читайте також В ЄВРОСОЮЗІ ВТОМИЛИСЯ ВІД ТОГО, ЩО УКРАЇНА ЗНОВУ ОПИНИЛАСЯ НА 131-МУ МІСЦІ РЕЙТИНГУ СПРИЙНЯТТЯ КОРУПЦІЇ – ЕКСПЕРТ

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ВІРУС: ЯК ПОБОРОТИ КОРУПЦІЮ ЗСЕРЕДИНИ