На Прикарпатті розсипається нова дорога за 3 мільйони

На Прикарпатті в 2016 році служба автомобільних доріг закатала в асфальт, офіційно, більше одного мільярда гривень.

Про це повідомляють «Українські новини» з посиланням на телевізійний сюжет «Подробиць».

Кривопільський перевал - один з найвищих і найскладніших для проїзду в Карпатах. Щороку тут десятки аварій і найчастіше - через погану дорогу.

У 2015-му її капітально відремонтували. На півтора кілометра покриття витратили майже три мільйони гривень. Але, кажуть, місцеві, не пройшло і півроку, як дорога почала розповзатися.

«Жахлива аварійна ділянка. Гроші частково пішли не на дорогу, а наверх», - каже Ростислав, водій.

«Зазвичай вибори у нас восени, ось перед восени і робили. Там кут постійно обривається, то треба якісь більш нові технології, щоб його якось зміцнити», - говорить Лідія, місцева жителька.

Гарантійний термін експлуатації цих доріг - мінімум 10 років. Роботи виконувала місцева компанія, яка за два минулих роки відремонтувала ще десятки таких же ділянок у Верховинському та Косівському районах, отримавши за це 80 мільйонів гривень. Але там також вже кришиться асфальт і з'являються ями.

«Дивіться, немає узбіччя рівного. Ні їхати, ні ходити, ні пішки йти, ні велосипедом», - кажуть місцеві жителі.

Таких ділянок на нещодавно відремонтованій дорозі - як мінімум двадцять. Їх виявили фахівці держпідприємства «Дорцентр», які в березні моніторили технічний стан траси.

«Там дійсно зсув. І там треба будувати підпірну стінку. Я не можу бачити, що під дорогою. Це не я повинен бачити, це повинна бачити служба автомобільних доріг, яка є замовником даної дороги. Вона замовила постелити два шари асфальтобетону, я не можу робити там якісь роботи, які не замовляють. У нас був вирівнюючий 5 сантиметрів, верхній 4 сантиметри. Хоча всі дороги будуються, ремонтуються, з 13 по 15 сантиметрів стелять асфальтобетону», - каже Ростислав Моклович, директор фірми.

В облавтодорі коментувати ситуацію на камеру не захотіли, лише надіслали письмову відповідь, в якій стверджують, що всі виявлені ями і дефекти на дорогах - вже усунуті.

«Мабуть, дорожники навіть не розраховували на те, що їх нібито виконану роботу можуть просто перевірити», - повідомляють журналісти.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Буковині з дороги, в яку без тендерів закопали 6 мільйонів гривень, асфальт можна відірвати руками.

Читайте також НА ЗАКАРПАТТІ ГРОМАДА ВІДРЕМОНТУВАЛА ДОРОГУ ВДВІЧІ ДЕШЕВШЕ, БО ВСЕ КОНТРОЛЮВАЛА

ДЛЯ ЧОГО НАСТУПНИКАМ БАНКРУТІВ ФІРМИ ЗІ СТОГРИВНЕВИМИ «СТАТУТНИКАМИ»