«Сагайдачний», на ремонті якого відмивали гроші, зламався одразу після ремонту

Військовою прокуратурою Південного регіону України виявлено факт виходу з ладу дизельного двигуна фрегата Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Гетьман Сагайдачний» невдовзі після його ремонту, проведеного на виконання державного оборонного замовлення.

Про це повідомляє Управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Незважаючи на порушення умов контракту, підприємство-підрядник не усунуло дефекти двигуна за гарантією упродовж узгодженого терміну.

«Ураховуючи можливі негативні наслідки для боєготовності ВМС ЗСУ та з метою усунення порушень закону військова прокуратура звернулась до суду із позовом про стягнення штрафних санкцій в інтересах держави на суму 668 тис грн», - повідомили в прокуратурі і додали, що наразі судовий розгляд справи триває.

У грудні торік, у ГПУ повідомляли, що Військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону Південного регіону України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України стосовно службових осіб державного підприємства «Суднобудівний завод імені 61 Комунара».

«Вказані посадовці, виконуючи договори з ремонту та технічного обслуговування суден і човнів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, зокрема, фрегата «Гетьман Сагайдачний», ракетного катера «Прилуки», десантного катера «Сватове», використовували металопродукцію зі складу підприємства, але документально оформляли її як придбану у двох товариств з обмеженою відповідальністю в результаті тендерних торгів», - йшлося у повідомленні прокуратури.

Наслідком цієї «оборудки» стало безпідставне перерахування на рахунки зазначених комерційних товариств грошових коштів на загальну суму 1,3 млн грн.

Читайте також НОВА ПЛОЩА У КАМ’ЯНЦІ, НА ЯКУ НЕЩОДАВНО ВИТРАТИЛИ 1,5 МЛН ГРН., ВЖЕ ПОТРЕБУЄ РЕМОНТУ

НА БУКОВИНІ З ДОРОГИ, В ЯКУ БЕЗ ТЕНДЕРІВ ЗАКОПАЛИ 6 МІЛЬЙОНІВ, АСФАЛЬТ МОЖНА ВІДІРВАТИ РУКАМИ