Інтерпол зняв Арбузова з розшуку

Інтерпол зняв з міжнародного розшуку колишнього виконувача обов'язків прем'єр-міністра, екс-голову Національного банку України Сергія Арбузова.

Про це повідомив його адвокат Сергій Ковальов, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Інтерпол скасував міжнародний розшук Арбузова. Тим самим Інтерпол поновив його право на вільне пересування. Цьому рішенню передувало рішення комісії з контролю за файлами Інтерполу», - сказав Ковальов на брифінгу в четвер у Києві.

За словами адвоката, нова підозра, висунена Арбузову напередодні, пов'язана з небажанням Генпрокуратури «миритися з поразкою».

«Не бажаючи миритися з поразкою, Генпрокуратура оголосила підозру нашому клієнтові у справі "Укртелекому». За допомогою цієї підозри вони намагаються знову домогтися оголошення Арбузова в розшук. Справі «Укртелекому» три роки, раніше наш підзахисний там не фігурував», - сказав Ковальов і додав, що він буде намагатися довести невинуватість свого підзахисного.

На запитання, чи планує Арбузов повертатися в Україну, адвокат заявив, що так.

«Арбузов може вільно пересуватися по всьому світу, крім України, де стосовно нього відкрита кримінальна справа. Як тільки вона буде закрита, Арбузов повернеться в Україну», - сказав адвокат.

Як повідомляв "Ні корупції!", 3-го травня стало відомо, що Інтерпол зняв з розшуку колишнього президента України Віктора Януковича, а також його сина Олександра.

Крім того з’ясувалося, що з розшуку також знято екс-міністра енергетики часів Януковича - Едуарда Ставицького, та екс-секретаря РНБО та глави Адміністрації Януковича - Андрія Клюєва.

Також Інтерпол відмовився оголошувати у розшук депутата Олександра Онищенка.

Раніше, як також повідомляв «Ні корупції!»,  Інтерпол 12 січня 2015 року оголосив у розшук екс-президента Віктора Януковича, екс-прем'єра Миколу Азарова та ряд інших українських екс-чиновників.

"Оголошені в міжнародний розшук Інтерполу (червона картка-затримання для екстрадиції в Україну): Янукович Віктор Федорович, Янукович Олександр Вікторович, Азаров Микола Янович, Багатирьова Раїса Василівна, Колобов Ю. В. (екс-міністр фінансів України), Дзекон Р. Б. (екс-керівник Укртелекому)", – повідомив тоді міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Ще раніше в розшук Інтерполом були оголошені Едуард Ставицький, Сергій Курченко, Сергій Арбузов, Олександр Клименко, Андрій Ігнатов, Олександр Динник.

Читайте також РАДА НЕ ЗМОГЛА СХВАЛИТИ САНКЦІЇ ПРОТИ ЯНУКОВИЧА ТА ЙОГО ОТОЧЕННЯ