Співробітники МВС оцінюють годину стеження “на замовлення” в $50, “прослушку” – $2 800

В Україні є прецедент затримання керівника «секретного» підрозділу МВС, який організував бізнес на використанні можливостей своєї структури для надання послуг стеження за громадянами і прослуховування їх телефонних розмов в приватному порядку.

Про це йдеться в публікації «Тільки офіційно щорічно під стеження силовиків підпадають понад 50 тисяч українців», повідомляють «Українські новини».

Автори публікації посилаються на розміщена у відкритому доступі в Реєстрі судових рішень рішення Печерського райсуду про обрання запобіжного заходу затриманому прокуратурою підполковника, начальника 5-го відділу УТОС (Управління оперативної служби) ГУ МВС у Київській області. У вирішенні описано, як полковник зустрічався з замовниками, як приймав і виконував замовлення.

«Наведено і розцінки. Дані з ким зв'язався господар телефону – 600 доларів за один номер, «прослушка» - 2800 доларів за номер за добу, професійна «стеження» за об'єктом – 50 доларів за годину», - йдеться у публікації.

«Звичайно, наївно вважати, що сам полковник бігав і стежив за об'єктами. Для такої роботи потрібна група з мінімум 5-12 чоловік. Але, нічого про затримання когось із підлеглих «ліпшого» полковника в рішенні не йдеться», - йдеться в публікації.

На думку авторів публікації, випадок використання «специфічних» можливостей офіційних структур для комерційних цілей може бути далеко не поодиноким.

«Сьогодні багато зрозуміли – а який сенс вкладати величезні гроші у власні системи, фахівців, коли є вже готові і підготовлені? Які можуть виконати «замовлення» за порівняно невеликі гроші. Тому, найчастіше під видом "приватних шпигунів" працюють всі ті ж офіційні служби», - стверджується в публікації.

УОСи є правонаступниками 7-го управління МВС СРСР, яке офіційно займалося «наружкою», «прослушкою» та іншими заходами «негласних слідчих дій». В системі МВС України з 1992 року виникло спочатку Головне управління КП (кримінального пошуку), потім – Департамент КП. Лише в 2000-ті роки це підрозділ отримав назву, яку носить і зараз – Департамент оперативної служби (ДОС) Нацполіції. А в кожному регіоні існують його філії – Управління оперативної служби (УТОС).

Читайте також ГПУ ОБШУКУЄ НАБУ ЗА НЕЗАКОННЕ ПРОСЛУХОВУВАННЯ (ДОПОВНЕНО)