Заступнику мера Кривого Рогу Удоду оголосили підозру про розкрадання грошей

Першому заступнику міського голови Кривого Рогу Дніпропетровської області Євгену Удоду оголосили підозру в причетності до організованого злочинного угрупування і розкраданні бюджетних коштів в особливо великому розмірі.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Генпрокурор Юрій Луценко.

"Йдуть обшуки та інші слідчі дії у справі про злочинну організацію, яка займалася розкраданням коштів у особливо великих розмірах", - написав Луценко.

За його словами, встановлено, що члени ОЗУ погрожували життю окремих посадових осіб міськради.

На підставі отриманих доказів наразі оголошені підозри Удоду Є. Г., першому заступнику міського голови, Міхаленку А., неофіційному власнику ТОВ "Біф Будінвест", Гнатовському П., начальнику управління містобудування і архітектури виконкому міської ради, Лисенку І., начальнику відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому міської ради та Стеблянку А., директору ТОВ "Біф Будінвест".

"Частину з цих осіб оголошуємо в розшук з метою арешту", - повідомив Генпрокурор і додав: "Закликаю жителів, бізнес та службовців міста надати покази про поки ще невідомі факти незаконної діяльності цих та інших членів ОЗУ.  Кривий Ріг має бути очищений".

Як повідомляв "Ні корупції!", на початку березня цього року правоохоронці провели обшуки у Криворізькій міській раді в рамках процесуального керівництва у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом зловживання службовим становищем та ухилення від сплати податків з боку представників органів виконавчої влади Криворізької міської ради.

Як повідомили в Генпрокуратурі, встановлено, що протягом 2016 року посадовці Криворізької міської ради укладали договори про виконання робіт та надання послуг за бюджетні кошти (на суму більше 200 млн грн), частина яких з метою подальшої реалізації перераховувалась низці фіктивних підприємств, які, в свою чергу, безпідставно формували податковий кредит. В подальшому здобуті таким чином грошові кошти розподілялись між посадовими особами органів виконавчої влади Криворізької міської ради.

Тоді на сайті Криворізької міськради з’явилась інформація про те, що за допомогою озброєних людей прокуратура і податкова намагаються в черговий раз заблокувати роботу Криворізької мерії, а також про те, що «всі звинувачення – брехня і розсиплються, як і в минулі рази».

Коментуючи ситуацію, заступник мера Олександр Катриченко сказав: «У черговий раз місто приїхали «покошмарити», іншого визначення цьому немає. Не випадково обрано початок робочого дня, коли співробітники прийшли на роботу».

Заступник начальника юридичного управління Наталія Шишко наголосила: «Минулого разу, у листопаді, вже проводилися обшуки нібито за ухилення якимись організаціями від оплати податків. З юридичної точки зору це зрозуміти неможливо. Тому зараз вигадали інше «нововведення». Замовники цього дійства прекрасно розуміють, що органи місцевого самоврядування взагалі не беруть участі в оплаті податків суб’єктів господарювання, тому вигадали, що нібито були оплачені роботи, які не були виконані в попередніх періодах. Причому, період не вказаний. Просто є список організацій. Все це брехня і всі звинувачення в черговий раз розсиплються, як пісок».