В Олександрії полковник Нацгвардії отримав 17 тисяч штрафу за 15 тисяч хабара

10 травня Олександрійський суд виніс вирок місцевому полковнику, який отримав підвищення до Києва, і звідти «керував» одержанням хабара в рідному місті, повідомляє «Моя Олександрія».

Офіцера засудили за зловживання впливом (ч. 2 ст. 369-2 Кримінального Кодексу) і визначили покарання у вигляді 17 тис. грн. штрафу. Вирок опублікували в єдиному реєстрі судових рішень.

Йдеться про військовослужбовця, офіцера олександрійської військової частини №2269 Олександра Мамона, який в 2014 році отримав підвищення в столицю на керівну посаду в управлінні авіації Головного управління Національної гвардії України.

Знаючи про справи в рідній частині, чоловік в кінці 2015 року телефоном зв'язався з директором підрядної організації, яка закінчила ремонт складів на суму 763,9 тис. грн, і повідомив, що може вплинути на командування частини, щоб підряднику оплатили виконані роботи. Хоча, як зазначається у матеріалах справи, роботи були виконані в повному обсязі і підлягали оплаті без жодної протекції. Свої послуги полковник оцінив у 15 тис. грн., які підрядник передав через посередника в два етапи.

При передачі другої частини грошей посередника і полковника затримали.

«Посередник проходить у справі, як громадянин, який не знав про злочинний намір. Згідно з матеріалами справи, підозрюваний повністю визнав свою провину і уклав договір з прокурором про визнання вини та погодження покарання у вигляді 17 тис. грн. штрафу. Суд погодився з такою мірою покарання. Вирок можна оскаржити протягом 30 діб», - повідомляє видання.

Як повідомляв «Ні корупції!», заступника генерального директора з питань експлуатації Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» Романа Зазуляка затримали за вимагання та отримання хабара в 40 000 гривень за сприяння у підписанні актів виконаних робіт з ремонту приміщення аеропорту.