Одеська мерія виділила 44 мільйони на ремонт будівлі, що належить прокуратурі

Майже 44 мільйони гривень готова заплатити Одеська міська рада за ремонтно-реставраційні роботи в самому центрі міста на вулиці Дерибасівській. Ця інформація розміщена на порталі "Прозорро". 

Торги були оголошені нещодавно – 13 травня, і мерія сподівається вже наприкінці місяця провести аукціон.

Та будівля належить прокуратурі Одеської області. А така щедрість з боку мерії, можливо, пов’язана із бажанням продати іншу будівлю, де зараз  (Приморський бульвар) розміщене управління прокуратури.

Так, ще влітку минулого року виконком Одеської міської ради прийняв рішення про проектування та проведення першочергових протиаварійних ремонтних і реставраційних робіт пам’ятки архітектури, розташованої за адресою Дерибасівська, 4.  Ця будівля ще з 2013 року рішенням сесії Одеської обласної ради була передана прокуратурі Одеської області.

Будівля прокуратури на Дерибасівській. Фото гугл-мепс

Рішення про старт робіт було прийнято на сесії Одеської міської ради в рамках змін до цільової програми, пов’язаної із списком ЮНЕСКО. Але ця пропозиція викликала обурення в деяких депутатів:

«Вызывает недоумение вопрос о реконструкции здания на Дерибасовской, 4. От сессии до сессии мы проявляем такую щедрость к прокуратуре. Неясно, что именно мы ремонтируем. В этом здании находятся 4 организации. Прокуратура занимает большую часть здания, в собственности громады есть также нежилое помещение площадью 500 квадратных метров. Что же мы ремонтируем? И собирается ли переезжать управление прокуратуры с Приморского бульвара в это здание? И если переедет, то что мы будем делать с тем зданием? Если будем продавать, то сопоставима ли эта сумма с суммой ремонта за 46 миллионов?», - заявила в ході сесії депутат Одеської міської ради Ганна Позднякова.

Будівля на Приморському бульварі

Як виявилось, і справді, після ремонту будівлі на Дерибасівській туди планують переїхати представники прокуратури, які наразі працюють у будівлі на Приморському бульварі. Як підтвердив у ході сесії голова департаменту комунальної власності Одеської міської ради Олексій Спектор, у планах після переїзду будівлю в історичному центрі міста на Приморському бульварі продати. Орієнтовна вартість 8,251 мільйон гривень.