Екс-голову Держлісагенства Сівця та його дружину оголосили в розшук Інтерполу

Колишній голова Державного агентства лісових ресурсів Віктор Сівець та його дружина - громадянка Російської Федерації Марина Журавльова - оголошені в міжнародний розшук Інтерполу.

Про це повідомили в Генпрокуратурі у відповідь на запит «Укрінформу».

«Головне слідче управління Генпрокуратури здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього голови Державного агентства лісових ресурсів Сівця та його дружини Журавльової. У ході досудового розслідування у зв'язку з невстановленням місцезнаходження підозрюваних 30 травня 2016 року їх було оголошено у розшук, а 15 листопада - у міжнародний розшук Інтерполу», - йдеться у відповіді.

При цьому 13 лютого поточного року Генпрокуратура направила до Печерського райсуду клопотання про надання дозволу на заочне засудження екс-очільника Держлісагентства. Остаточного рішення у цій справі суд поки що не ухвалив.

Генпрокуратура повідомила про підозру Сівцю та Журавльовій 26 травня 2016 року.

Правоохоронці звинувачують їх у налагодженні схеми, коли іноземні покупці деревини у період з 2011-го по 2014 рік оплачували так звані маркетингові послуги за отримання необхідних обсягів продукції.

У ГПУ стверджують, що підозрювані отримали таким чином хабарів на 140 млн грн, які легалізували за допомогою офшорних компаній.

31 травня 2016 року була арештована елітна нерухомість, яка належить родині Сівця. Зокрема, його родина володіє трьома земельними ділянками на Печерську по вул. Мічуріна, на яких розташований маєток площею 1 тис. 85 кв. м. Також у власності Сівця перебуває будинок площею 188 кв. м у селі Старі Безрадичі, що в Обухівському районі. Дружині екс-очільника Держлісагентства належить 95,6% акцій ПАТ "Клеванський лісозавод "Промінь".

За даними правоохоронців, наразі Сівець переховується у Росії.

Як повідомляв «Ні корупції!», апетити керівника Держлісгоспу Сівця за часів прем’єрства і президентства Януковича були вражаючими. Як повідомляли ЗМІ, Держлісгосп зазіхав, наприклад, на ліси, що перебувають в управлінні Міністерства аграрної політики і Міністерства оборони.

Наприкінці грудня 2006 року видання “Кореспондент”, зокрема, повідомляло: "За словами керівника відомства Віктора Сівця, це питання було знову порушено на нараді в прем’єр-міністра Віктора Януковича 20 грудня, за підсумками якого було прийняте рішення про передачу лісів Мінагрополітики і Міноборони в управління Держлісгоспу найближчим часом". При цьому Сівець "висловлював надію", що це повинно відбутися протягом січня 2007 року.

За його словами, після прийняття Кабміном навесні 2006-го відповідної постанови про передачу лісів Мінагрополітики і Міноборони в управління Держлісгоспу, віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв неодноразово доручав їм створити комісію і розробити механізм передачі цих лісів. "Але, на жаль, за цим стоять дуже серйозні гроші, і тому це питання просто саботується і не виконується", - жалівся Сівець.

Читайте також ГПУ ВЗЯЛАСЯ ЗА КОРУПЦІЙНІ СХЕМИ ДРУЗІВ ЯНУКОВИЧА З ДЕРЖЛІСГОСПУ

ВІД 1 ДО $1,5 МЛН В МІСЯЦЬ СКЛАДАЮТЬ «ТІНЬОВІ» ДОХОДИ ВІД ВИРУБКИ ЛІСУ В УКРАЇНІ