В одного із керівників “Демальянсу” – обшук, вилучили техніку та документи (ОНОВЛЕНО)

В одного з керівників "Демальянсу" Максима Черкасенка слідчі Головного слідчого управління Національної поліції на підставі рішення Печерського райсуду Києва проводять обшук, вилучають техніку та документи, повідомляє УП.

Як написав Олексій Гриценко у Facebook, адвокатів не пускали – їм довелося перелазити через паркан.

Депутати Сергій Лещенко, Мустафа Найєм та Світлана Заліщук присутні у цьому приміщенні. Лещенко веде трансляцію з приміщення, в якому також перебувають поняті.

Обшук почався близько 7:30. Адвокати прибули до місяця подій близько 8:20.

Черкасенко сказав, що в ордері на арешт не зазначено номер квартири, а будинок триквартирний. "Слідчі почали ломитися до квартири моїх батьків, це стрес для них", – сказав він.

За словами Черкасенка, слідчі спершу не давали йому можливості знімати. У нього й дружини одразу забрали телефон, а потім ноутбуки, айпеди, всі носії інформації.

Він повідомив, що правоохоронці скопіювали всю внутрішньопартійну документацію, а також почитали внутрішню переписку членів "Демальянсу".

В ухвалі суду йдеться про те, що слідчим потрібно вилучити техніку у справі про втручання в роботу електронних торгів "Сетам", де працює дружина Максима Черкасенка.

Черкасенко припускає, що цю справу могли використати як привід для обшуку.

Своєю чергою, як повідомив УП речник Національної поліції Ярослав Тракало, під час обшуку у помешканні одного з керівників партії "Демальянс" Максима Черкасенка інформацію про роботу цієї партії не вилучали.

"Робота "Демальянсу" слідчих не цікавить, тому така інформація (про неї) не вилучається", – заявив він і пояснив, що обшук проводився у справі про втручання в інформаційні системи Міністерства юстиції.

Він наголосив, що в дозволі Печерського райсуду Києва йшлося не про Максима Черкасенка. Згідно з документом, кіберполіції дозволили провести обшук у Т. Стаханової в селі Новосілки Київській області через несанкціоноване втручання в роботу ДП "Сетам".

"Невстановлені особи незаконно втрутилися в роботу інформаційних систем Міністерства юстиції. Шляхом незаконного доступу до програми, задіяної до торгів рухомим та нерухомим майном, система обирала заздалегідь визначеного переможця, навіть якщо його пропозиція була не найкращою", – сказав Тракало.

"Вилучаються документи та обладнання, на якому збереглася інформація про змову осіб, які організували втручання в інформаційні системи Мін'юсту", – додав він.

Провадження відкрито за ч. 2 ст 361 ККУ – несанкціоноване втручання в роботу.

Кількість обшуків у цій справі у поліції не називають, посилаючись на таємницю слідства.