Садовий знову попередив про надзвичайну ситуацію у Львові через невивезення сміття

У Львові накопичилося понад 7 тисяч тонн відходів, які нікуди вивозити, оскільки меморандум, підписаний 21 квітня, не виконується.

Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий, повідомляє прес-служба Львівської міськради.

Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, на сьогодні у місті є понад 7 тис тонн відходів – на майданчиках та на перевантажувальних станціях. Ці ТПВ нема куди вивозити, адже лише три міста після підписання меморандуму уклали з містом угоди на захоронення ТПВ.

«Ситуація по виконанню меморандуму є нестабільною. По цьому меморандуму на сьогоднішній день лише 3 міста погодились приймати невеликий об’єм відходів зі Львова – 80 тонн ТПВ", - сказав Садовий і додав: "Перенакопичення сьогодні надзвичайно критичне в межах міста Львова. Температура навколишнього середовища підвищується, тому нам треба приймати не прості рішення».

«Чим більше міста готові прийняти сміття, тим більшою буде компенсація. Це річ, яка досягається в результаті перемовин. Базова компенсація у нас орієнтовно 500 грн за одну тонну. Це дуже серйозні кошти, за які можна розвивати місцеву інфраструктуру, це вигідно, але потрібне розуміння, ми не можемо під тиском змусити.

Я говорю, що сьогодні є проблема – понад 7 тис тонн відходів лежать на землі, їх нема куди везти, маючи в Україні тисячі полігонів. Всі говорять, що проблеми нема, меморандум підписали і все вирішили. Меморандум, на жаль, не працює в тому об’ємі, в якому ми очікували. Потрібен час, потрібна можливість користатись іншими полігонами, які є в державі», - сказав Садовий.

Своєю чергою, як йдеться у розслідуванні «Наші гроші. Львів» «Прихований сморід», після трагедії на сміттєзвалищі в Грибовичах близько 100 мільйонів бюджетних гривень роздали компаніям на вивезення львівського сміття на звалища по всій країні. Ці гроші розділили приховано, без жодного конкурсу. В Prozorro не опублікували жодного договору. А на єдиному порталі використання публічних коштів не має жодної транзакції про перерахунок коштів компаніям-перевізникам.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  21 квітня цього року міський голова Львова Андрій Садовий заявив про підписання меморандуму про припинення «сміттєвої блокади» у місті.

Читайте також ХТО ВІДПОВІСТЬ ЗА 100 ТОНН ПІДКИНУТОГО НА КАНІВЩИНУ ЛЬВІВСЬКОГО СМІТТЯ?

ПРО МЕРА, ЯКИЙ ВІДКРИВ ЛЬВІВ ДЛЯ СВІТУ, А МІСТЯН ПОТОПИВ У СМІТТІ