НАБУ розслідує розкрадання 27 мільйонів під час розробки системи е-декларування

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом розкрадання 27 млн гривень під час розробки системи електронного декларування.

Про це повідомляє «Лівий берег» з посиланням на відповідний лист НАБУ.

30 березня в бюро надійшла заява депутата Верховної Ради Віталія Купрія про можливе зловживання службовим становищем посадовими особами Національного агентства з протидії корупції та підприємства "Українські спеціальні системи".

3 травня нардеп отримав відповідь про те, що викладені в його заяві факти не підтвердилися, тому НАБУ не знайшло підстав для внесення відомостей у Єдиний реєстр досудових розслідувань.

"У відповідь на цей лист Купрій публічно звинуватив посадових осіб НАБУ в умисному невиконанні постанови Солом'янського райсуду Києва, який зобов'язав внести в ЄРДР відомості про скоєння злочинів, викладених у його заяві. Свою позицію депутат аргументував тим, що відповідну постанову Солом'янський суд виніс 19 квітня, тоді як відповідь на його ім'я з НАБУ датовано 3 травня", - зазначають у Бюро.

НАБУ заперечує звинувачення в умисному невиконанні постанови Солом'янського суду і підкреслює, що офіційно отримало це рішення суду вже після відправки відповіді.

15 травня НАБУ отримало рішення суду, і того самого дня було відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК (Розкрадання в особливо великих розмірах).

Як повідомляв «Ні корупції!», 10 травня Національне антикорупційне бюро України у повному обсязі отримало доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", співробітники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) ще не бралися за перевірку щорічних електронних декларацій чиновників за 2015 і 2016 роки.