Е-декларації головних лікарів Одеси: елітні автівки, земля, сотні квадратних метрів житла

Обов’язкове електронне декларування доходів не тільки для чиновників і законотворців, а і для головних лікарів, ректорів вишів, депутатів місцевих рад, яке набуло чинності навесні цього року, засвідчило чималі статки очільників тих сфер, що багато років недофінансовувались державою.

Якимось чином посадовці в Одеській області, які керують лікарнями, зуміли придбати елітні автівки, сотні квадратних метрів житла й земельні ділянки.

Юрій Гульченко. Фото з відкритих джерел

Так, згідно з е-декларацією головного лікаря КУ «Одеська обласна клінічна лікарня» Юрія Гульченка, у 2015 році він придбав люксову автівку «Мерседес», вартість якої на вторинному ринку наразі наближається до 30 тисяч доларів США.

Також у головного лікаря є катер, який він набув у минулому році, але не вказав, за яку ціну.

Фото ілюстративні

У дружини лікаря також є елітне авто, придбане два роки тому. Наразі автівка вартує більше 30 тисяч доларів США.

Є в родини головного лікаря Одеської обласної лікарні й чимало нерухомості. Так, за дружиною Гульченка значаться апартаменти на 33 квадратних метри у невеликому селищі під Одесою. Тут же в родини дві земельні ділянки по 500 квадратних метрів і два житлових будинки на 152,8 і 149,8 квадратів відповідно. Один із них пані Гульченко зареєструвала в 2015 році.

При цьому офіційні доходи Гульченків скромні – так, на посаді головного лікаря Юрій Гульченко за рік заробив 182 тисячі гривень, тобто трохи більше 15 тисяч гривень на місяць. Також Юрій Гульченко отримав 22 тисячі гривень пенсії, його дружина – 3,3 тисяч гривень пенсії.

Крім того, Гульченко задекларував заощадження – в нього 100 тисяч гривень, у дружини 25 тисяч доларів.

Валентин Гудзь. Фото з відкритих джерел

Не бідує й головний лікар комунальної установи «Одеська обласна дитяча лікарня» Валентин Гудзь. Згідно з е-декларацією посадовця, він добудовує садовий будинок на 381,8 квадратів у селищі Миколаївка, розташованому на березі Дністровського лиману. Тут же в нього є земельна ділянка на 1200 квадратних метрів. Також за Гудзем земельна ділянка в селі Шабо на 600 квадратів. У його дочки в цьому ж селищі є ділянка на 775 квадратних метрів. Крім того, головний лікар обласної дитячої лікарні володіє кімнатою площею 22,5 квадратних метрів у курортному селищі Затока. Дружина посадовця є власницею квартири в Одесі на 130 квадратних метрів.

Є в родини Гудзів і автівки. Так, у головного лікаря іномарка 2007 року. У його дружини позашляховик 2010 року випуску.

А ось доходи Валентина Гудзя невеликі – так, за рік він заробив близько 150 тисяч гривень, тобто приблизно 12 тисяч гривень на місяць, також отримав 5 тисяч гривень матеріальної допомоги й 23 тисячі гривень, працюючи за сумісництвом. Дружина головного лікаря за рік отримала 63 тисячі гривень зарплатні на основному місці роботи, 17 тисяч гривень – за сумісництвом і 109 тисяч гривень доходів від підприємницької діяльності.

Вкладів у банках, якщо вірити декларації, родина Гудзів не має, а готівкою назбиралось 50 тисяч гривень, 5 тисяч доларів США і 3 тисячі євро.

Відомості з судового реєстру

Нагадаємо, що наразі Суворовський районний суд Одеси розглядає справу про службову недбалість з тяжкими наслідками, в якій «засвітився» й Валентин Гудзь. При цьому, аналіз реєстру судових рішень доводить, що хоча справа потрапила до суду ще в червні 2016 року, досі по суті вона не розглядалася через неявку свідків.

Олег Лук'янчук. Фото з відкритих джерел

Чимало статків назбирав і головний лікар ще одного великого медичного закладу Одеси – КУ «Одеський обласний онкологічний диспансер».

Так, у селі під Одесою в Олега Лук’янчука є садовий будинок площею 30 квадратних метрів, там же земельна ділянка на 600 квадратів, квартира в Одесі на 87 квадратних метрів. У дружини головного лікаря є квартира на 85 квадратів, також за нею квартира на 173 квадратних метра, яка належить третій особі.

Олег Лук’янчук задекларував дві автівки.

Є і заощадження в родині Лук’янчуків – на двох 570 тисяч гривень. При цьому ще з 2007 року дружина головного лікаря Одеського онкодиспансеру позичила 800 тисяч гривень у якоїсь Аліни Денисової.

При цьому річна зарплатня в головного лікаря Одеського онкодиспансеру склала менше 115 тисяч гривень, тобто 9,561 тисяч гривень на місяць. За сумісництвом він отримав менше 40 тисяч гривень за рік. Більші офіційні доходи у дружини Лук’янчука – за рік вона заробила 252 тисячі гривень, отримала близько 17 тисяч гривень гонорарів від приватних структур, а також – приблизно 75 тисяч гривень у якості додаткового блага.