Будівництво багатоповерхівки, що захоплює частину скверу Чкалова в Києві, призупинено

Будівництво багатоповерхівки Інститутом геологічних наук на вул. Гончара, 55 у Києві, яке захоплює частину скверу імені Чкалова в Києві, і ведеться на ділянці, виділеній винятково для потреб науки, тимчасово призупинено.

Про це заявила депутат фракції "Об'єднання "Самопоміч" у Київраді Ольга Балицька, повідомляє "Лівий берег".

"Одіозність схеми просто зашкалює: земля надана Інституту геологічних наук Національної академії наук України киянами для потреб науки, а він, своєю чергою, починає комерційне будівництво. За результатами аналізу сотень сторінок різноманітних документів стає абсолютно зрозуміло, що будівництво є вельми сумнівним і не відповідає вимогам чинного законодавства. Втім деякі чиновники "не помітили" кричущого порушення земельного законодавства, а саме: будівництва на землі, яка була відведена винятково для обслуговування існуючої будівлі (без права забудови)", - зазначила депутат.

У зв'язку з цим Балицька спільно з колегою по фракції Андрієм Осадчуком зареєстрували проект рішення Київради, яким передбачено звернутися до Національної академії наук України, Інституту геологічних наук Національної академії наук України з вимогами негайно зупинити проведення будь-яких будівельних робіт. У разі відмови Київрада буде змушена припинити право постійного користування земельною ділянкою.

"Правила гри повинні бути єдиними для всіх. І якщо земля надається під експлуатацію будівлі для потреб науки, з такими цілями вона і повинна використовуватися. Тим паче, знищувати затишний сквер, а замість нього зводити там чергову багатоповерхівку - неприпустимо", - підсумувала Ольга Балицька.

Нагадаємо, паркан у сквері поставили в лютому, його знесли місцеві жителі.

У квітні 2017 року Ольга Балицька закликала міністра культури України Євгена Нищука і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана не погоджувати ІМО вказаний об'єкт.

Крім того, в березні 2016 року під час обговорення проекту зонінгу міста Києва було виявлено, що частину скверу віддають під забудову. 9 березня 2016 року Ольга Балицька направила депутатське звернення до розробників проекту КО "Інститут Генерального плану м. Києва" щодо функціонального призначення цієї території. У відповідь повідомили, що сквер хотіли забудувати "помилково".

Читайте також УСТОИТ ЛИ ЗДАНИЕ ИНСТИТУТА ГЕОЛОГИИ – ПАМЯТНИК АРХИТЕКТУРЫ – ПОД НАПОРОМ ЗАСТРОЙЩИКОВ И ЧИНОВНИКОВ?