Від 1 до $1,5 млн в місяць складають «тіньові» доходи від вирубки лісу в Україні

Корупційна складова від вирубки лісу в пік сезону в Україні складає від 1 до 1,5 мільйонів доларів на місяць.

Про це повідомив член Ради Асоціації фермерів України Іван Слободяник, інформує «Агрополіт» .

«Є дані, що в пік сезону вирубки від 1 до $1,5 млн в місяць зі всієї України відбувається збір коштів по вертикалі», — заявив Слободяник.

За його словами, моніторингова місія Світового банку провела спеціальні підрахунки в цій сфері.

«У нас взагалі з лісами маразм в країні тому, що виходить так: є ліси Мінекології, є ліси Міноборони, є ліси Державного лісового агентства, аналогу якого в світі немає», — повідомив він.

Слободяник обурився тим, що тільки в Україні існує організація, яка сама себе планує, сама організовує посадку і вирубку лісу, сама реалізовує, а потім ще й сама себе контролює.

«Керівника лісгоспу вони призначають, він знаходиться у підпорядкуванні керівника держлісагенства, і що саме смішне – інспекція також знаходиться у підпорядкуванні керівника Держлісагенства», — сказав Слободяник.

Раніше «24 канал» повідомляв, що збитки від незаконних вирубок лісу в Україні за 5 років зросли на 77%, завдавши збитків на 300 мільйонів гривень. Тільки у 2016 році держава недорахувалась лісу на 157 мільйонів гривень, а пожежі завдали шкоди лісовому господарству ще на 8,6 мільйона гривень тільки у минулому році.

Читайте також ЛІС НИЩАТЬ ПОСИЛЕНИМИ ТЕМПАМИ

КОРУПЦІЯ У КАРПАТСЬКИХ ЛІСАХ: ЗА НОВОЇ ВЛАДИ ”РУБАЮТЬ” БІЛЬШЕ