Штраф «Тедіс-Україна» у 300 мільйонів уже зарахований до держбюджету

Після завершення перевірки Держфінмоніторингу другий транш 300-мільйонного штрафу, накладеного на ТОВ «Тедіс-Україна», зараховано до держбюджету.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила прес-секретар Генерального прокурора України Лариса Сарган.

За її словами, перший транш у сумі 106 505 700 грн. був перерахований відразу – 26 квітня 2017 року.

«Причинами затримки у потраплянні частини коштів у якості штрафу на казначейські рахунки стали організаційні та процесуальні особливості й обмеження, пов’язані із розслідуванням кримінального провадження щодо керівників компанії «Тедіс-Україна» в ухиленні від сплати податків та фіктивного підприємництва», - повідомила Сарган і додала, що вже в суботу, 13 травня, з банківських рахунків «Тедіс-Україна», відповідно до платіжних доручень, опублікованих на сайті ГПУ 26 квітня, гроші були перераховані на адресу Держказначейства.

На підтвердження своїх слів Сарган додала платіжки на другу частину 300-мільйонного штрафу.

Як повідомляє УП, скандал навколо компанії "Тедіс Україна" спалахнув наприкінці березня 2017 ороку. Так, 31 березня Луценко повідомив про обшуки у "Тедіс". Глава МВС Арсен Аваков звинуватив компанію у фінансуванні тероризму.

За словами міністра, у справі компанії "Тедіс Україна", пов'язаної з російським олігархом Ігорем Кесаєвим, було проведено понад 100 обшуків у декількох містах України.

Аваков також звинуватив тютюнового монополіста в "допомозі терористичним організаціям псевдо республік та несплаті податків".

3 квітня суд заарештував корпоративні права компанії й заборонив засновникам, працівникам "Тедіс Україна" розпоряджатися ними будь-яким чином.

5 квітня суд заарештував кошти на розрахунковому рахунку в столичній філії Приватбанку.

12 квітня Печерський суд зобов’язав повернути конфісковані тютюнові вироби компанії.

Генеральному директору дистриб’ютора тютюнової продукції – ТОВ "Мегаполіс Україна" повідомлено про підозру.

Tedis Ukraine, створена в 2011 році ТОВ "Торгова компанія "Мегаполіс-Україна", в травні 2016 року була перейменована на ТОВ "Тедіс Україна".

Детальніше про ситуацію навколо "Тедіс Україна" читайте у статті "Дали прикурити". Що Аваков і Луценко шукали у тютюнового монополіста".

Читайте також КОМУ ВОЙНА, А КОМУ – РАСШИРЕНИЕ БИЗНЕСА: КАК ТАБАЧНАЯ КОМПАНИЯ “СЕМЬИ” РАБОТАЕТ НА ДВА ФРОНТА