СБУ відписало оточенню Непопа 442 мільйони на житло і дитсадок на Дарниці

Департамент господарського забезпечення Служби безпеки України 10 травня за результатами тендеру замовив ТОВ «Компас Груп» проектування та будівництво житла для своїх військовослужбовців у Дарницькому районі Києва за 442,40 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», інформують "Наші гроші".

До кінця 2023 року по вул. Причальній, 5-а мають виконати:

  • проектувальні роботи за 16,05 млн грн.
  • демонтаж існуючих промислових будівель та споруд за 35,30 млн грн.
  • шість черг будівництва за 350,03 млн грн., а саме 15 житлових будинків загальною площею квартир 54 936 кв. м., дитячий садок, дві трансформаторні підстанції, відкриту стоянку та майданчики різного призначення;
  • влаштування зовнішніх інженерних мереж за 39,80 млн грн.

Ще 1,22 млн грн. піде на роботи і послуги, що належать до функцій замовника.

Вартість будівництва «квадрату» житла неможливо вирахувати, бо в суму входить дитсадок та інші сторонні об’єкти. Оскільки проектування ще тільки замовляється, кошториси із цінами не опубліковані.

Ціна угоди на 35% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 681,00 млн грн.

Єдиним допущеним конкурентом стало ТОВ «Черкасизалізобетонстрой».

ПП «Ол. Трейд» і ТОВ «Ватценроде» не допустили до торгів через відсутність гарантійних листів від субпідрядників з обсягом робіт більше 20% вартості підряду на фірмовому бланку з печаткою і підписом. «Ватценроде» і ПрАТ «Лігобуд» не надали вчасно копії дозволів на будівництво об’єктів IV-V категорії складності.

Засновником і директором «Компас Груп» є Володимир Лозко. Раніше фірмою керував Микола Дойчев, член наглядової ради «ДБК-3».

«Компас Груп» зареєстровано в Києві за однією адресою із ПАТ «Домобудівний комбінат №3» – просп. Відрадний, 103. Ця компанія на 30% належить «Київміськбуду», який раніше очолював Михайло Голиця, ще 0,01% має кіпрська «Roycap Trading Limited». До керівництва домокомбінату входять представники фірм, записаних на Віталія і Віктора Пузійчуків, останній з яких контролює «БК «Азур груп».

При цьому фірми Пузійчуків регулярно вигравали підряди комунальних установ, які контролювали Михайло Голиця та його партнери В’ячеслав Непоп і Микола Негрич.

Лозко був членом наглядової ради ПАТ «Вінницягазбудсервіс» Бориса Коробейнікова. Членом цієї ради також був Євгенiй Дойчев – директор ПАТ «Субпідряд», що на 78% належить Віталію Пузійчуку, а її головою – директор «Roycap» Вадим Чумаченко.

Нагадаємо, у вересні 2015 року СБУ замовила нинішньому переможцю добудову житла по вул. Онуфрія Трутенка, 3 у Голосіївському районі Києва за 126,65 млн. грн.

«Черкасизалізобетонстрой» належить Тетяні Бас та її ж ТОВ «Агро-старт» разом із Дмитром та Іриною Діденками. Раніше партнером Бас по фірмі був Юрій Капітоненко, член політради Черкаської організації «Єдиного центру» Віктора Балоги.

Тетяна Бас – екс-депутат Черкаської райради, яка пройшла туди від Партії регіонів. Зараз вона входить до виконкому Леськівської сільради, яку очолює Микола Бас.

Дмитро Діденко є президентом групи компаній «Добробуд», до якої входить і конкурент, а також членом президії Черкаської організації «Єдиного Центру». У 2010 році він балотувався від цієї партії до Черкаської облради, але не пройшов.

Як повідомляв "Ні корупції!", 10 жовтня 2016 року Голосіївський районний суд став на сторону місцевих мешканок і відмовив у задоволенні позовних вимог у повному обзязі підрядній організації ТОВ «Компас-Груп», яка здійснює будівництво ЖК "Берген" у Києві на вулиці Потєхіна, 9 на замовлення Служби безпеки України.

«Вони (забудовники – ред.) виставили нам 344 тисяч гривень за те, що ми, дві мами неповнолітніх дітей, нібито перешкоджали здійсненню їхньої законної господарської діяльності, і це завдало їм фінансових збитків на цю суму. ТОВ «Компас-Груп» хотів, щоб ми визнали, що вони проводять законну господарську діяльність, що, власне, взагалі не є в компетенції фізичних осіб», - розповіла тоді «Ні корупції!» Олена.

Також позивач хотів у судовому порядку заборонити місцевим мешканцям проводити мирні зібрання та здійснювати активну громадську діяльність, зокрема, ходити по пішохідному переходу, тобто, по єдиній дорозі, якою вони можуть дістатися до певних об’єктів.

Читайте також СБУ ПЕРЕЖИВАЄ АЖ ДО СУДУ, ЩОБ БУДИНОК З ЇЇ КВАРТИРАМИ ЗДАВСЯ ВЧАСНО