Президент: Е-декларування – безпрецедентна реформа, якої немає в жодній країні ЄС (ОНОВЛЕНО)

Президент України Петро Порошенко під час недільної прес-конференції назвав безпрецедентним введення в Україні електронного декларування.

«Це безпрецедентна реформа, якої немає в жодній країні ЄС. Вони дивуються, як нам вдалося це зробити», - сказав Президент.

Він зазначив, що сенс електронного декларування у відкритості, коли вся країна знає статки можновладців і може спитати їх про походження статків. За словами Порошенка, якщо чиновник не може пояснити джерела походження, то наступає кримінальна відповідальність.

Водночас Президент сказав, що закон не досконалий у частині е-декларування для громадських активістів. За його словами, нині над змінами у цій частині працює робоча група.

«Прозорість, у тому числі і громадських організацій, і ризик фізичних осіб – різні речі. Але, як я і наголошував, це буде працювати з 2018 року. Зараз це не впливає на жодного громадянина. І ми зробимо все можливе, щоб закон про електронні декларації виконував ту функцію, яка була на нього покладена», - сказав Порошенко.

Своєю чергою, голова Центру протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін на своїй сторінці у Фейсбук написав, що Президент "під час вчорашньої прес-конференції відверто брехав і маніпулював".

Як повідомляв «Ні корпуції!», 23 березня Верховна Рада ухвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців від обов'язку заповнювати електронні декларації.

Водночас цей закон зобов'язав подавати електронні декларації представників громадських організацій з протидії корупції та усіх, хто пов'язаний з такими ГО.

24 березня парламент поставив на голосування постанову про скасування суперечливого закону, але відповідне рішення не набрало достатньої кількості голосів.

27 березня, спікер Андрій Парубій підписав закон №6172, що змушує антикорупційні організації подавати е-декларації, та направив його на підпис президентові.

Як повідомляв «Ні корупції!», 27 березня 2017 року Президент Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації, і пообіцяв ініціювати створення робочої групи, яка передивиться правки до закону, які зобов'язують громадські організації декларувати статки.

Посольства Великої Британії та США заявили, що цей закон – «серйозний крок назад» для України.

Також із критикою закону виступив комісар ЄС з питань політики сусідства та розширення Йоханнес Ган.

Читайте також ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ ПРО Е-ДЕКЛАРУВАННЯ СУПЕРЕЧАТЬ КОНСТИТУЦІЇ