СБУ оскаржує постанову про обшук, а ГПУ “засекречує” інформацію про підозрюваних у хабарництві

Управління СБУ в Черкаській області оскаржує ухвалу Печерського районного суду Києва на обшуки в адмінбудівлі відомства. Про право доступу в усі без винятку приміщення УСБУ в області суд попросив адвокат Світлани Вовк, сільської голови с.Свидівок, що на Черкащині, яку підозрюють у вимаганні у підприємця майже 200 тисяч гривень хабара за виділення земельної ділянки.

СБУ проти обшуку, оскільки, як повідомляє прес-служба відомства, адвокат не має допуску до держтаємниці.

Адвокат Андрій Вовк

Адвокат Світлани Вовк - Андрій Вовк

"Під час проведення досудового розслідування адвокат підозрюваного надав до суду, на нашу думку, недостовірну інформацію, отримавши таким чином дозвіл Печерського районного суду міста Києва на проведення обшуків у адміністративній будівлі Управління СБ України в Черкаській області. ...Вважаємо, що в умовах російської агресії, захист громадянина, який підозрюється у корупції, не може бути аргументом для виникнення потенційних загроз національній безпеці", - зазначено у повідомленні прес-служби УСБУ області.

Світлана Вовк

Світлана Вовк

Зазначимо, що слідство у цій справі триває уже майже рік.

Чиновниці Світлані Вовк інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України. А її посередникові - активісту Миколі Ладану - кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України.

Відомо, що з березня цього року Світлана Вовк знову виконує свої службові обов’язки.

Генеральна прокуратура України, яка веде справу, не пояснила «Ні корупції!», на підставі чого підозрювана у хабарництві сільська голова повернулася на посаду.

«Ні корупції!» звернувся і з відповідним запитом до Генпрокуратури, де серед інших питань були:

  • Чи оголосили про підозру помічникам сільської голови, яких було затримано разом з нею?
  • На якій підставі пані Вовк повернулася на посаду голови Свидівоцької сільради?

На що у відомстві нам відповіли, що ця інформація є відомостями досудового розслідування, а відтак - інформацією з обмеженим доступом, яка не підлягає оприлюдненню на даному етапі.

Нагадаємо, голову сільради разом із землевпорядником та державним реєстратором затримали СБУ спільно з ГПУ у підозрі вимагання у місцевого підприємця 184 тисячі доларів США за виділення земельної ділянки.