У Рівному батькам дітей, яким забракло місць у дитсадках, дали контакти депутатської комісії

Дві тисячі дітей дошкільного віку у Рівному не мають можливості ходити до дитячих садків. Адже у дошкільні навчальні заклади міста не можуть прийняти всіх малят.

З`ясовувати чому так сталося і шукати шляхи вирішення проблеми буде тимчасова комісія Рівненської міської ради. Депутати мають створити спеціальну програму «Доступна дошкільна освіта», пише «Четверта влада».

Проблема дошкільної освіти, в першу чергу, добре відома батькам дітей, яким забракло місць у дитсадках. Вирішувати проблему намагався й міський голова, давши усне розпорядження про заборону записувати до садків дітей без рівненської реєстрації, щоправда, незаконне. Так, міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що вважає «таким, що не має правового підгрунтя» усне розпорядження мера Рівного Володимира Хомка про заборону ставити у чергу в дитячих садочках дітей, чиї батьки не зареєтровані у місті.

Відтак, члени об’єднання громадських організацій Рада реформ Рівного організували зустріч з представниками депутатської комісії, яка має вивчати проблеми дитсадків. Із семи депутатів прийшла лише голова комісії Любов Романюк та очільник її партії Роман Денисюк.  І це, як пише видання, типовий випадок, коли депутати відокремлюються від громадскості.

«На сьогодні існує ситуація в місті, що трохи більше як 11 тисяч дітей в місті отримують дошкільну освіту. Близько 2-3 тисяч дітей щороку не мають можливості через ряд причин» – говорить голова партії «Громадський контроль» Роман Денисюк і додає: «Ми сьогодні повинні чітко зрозуміти скільки нам необхідно коштів з бюджету для того, щоб забезпечити 100% дітей місцями в дитячих садочках. Щоб це зрозуміти ми повинні дізнатися собівартість утримання однієї дитини. Це є витрати на дитину в рік, які несуться в розмірі зарплати, на комунальні послуги, на харчування та інші речі. І таким чином ми побачимо скільки коштів треба на одну дитину і чи взагалі наш бюджет буде тягнути, а якщо буде тягнути, то відповідно яку частину бюджету розвитку ми заберемо. Відповідно це може зробити переформат бюджету розвитку».

Класичним вирішенням проблеми могло б стати будівництво нових дитсадків. Втім на нові приміщення довелося б чекати роками.

«Зрозуміло, що діти не можуть чекати, поки будуються садочки, вони ростуть і вони не будуть десять років чекати поки міська влада вирішить цю проблему. А побудувати вісім за рік просто неможливо. На це ніяких коштів не вистачить і відповідно ми підходимо до того, що треба шукати якісь нестандартні шляхи вирішення цієї проблеми. Потрібно оцінити той ресурс, який є, треба з'ясувати, у скільки місту і батькам обходиться виховання дитини в садочку. Насправді ж цього ніхто не рахував. І коли зведеться сума, ми будемо розуміти, якими коштами ми оперуємо», – говорить голова Координаційної ради «Ради реформ Рівного» Сергій Пінчук.

Сьогодні, 11 травня, відбудеться перше засідання комісії, яка має з`ясувати, у скільки міському бюджету обходиться утримання однієї дитини і, відповідно, скільки коштів необхідно виділяти на цю галузь.

Крім того, депутати будуть відвідувати дитсадки, з`ясовувати які заклади найбільш наповнені, а які ні, чим годують дітей, в яких приміщеннях вони перебувають, як рухається електронна черга тощо.

Комісія звертатиметься до досвіду сусідньої Польщі, де система дошкільних закладів працює ефективно. До роботи комісії запрошують громадськість. Її очільниця Любов Романюк каже, що готова спілкуватися з батьками дітей й тими хто знає ситуацію зсередини.

«Мені як представнику комісії дуже важливо почути думки збоку, від громадськості, від мам, від татусів те, як вони бачать цей процес, – говорить Любов Ромнюк, – Ми приймаємо усі пропозиції, вважаємо, що вони будуть якісними і якнайкраще вплинуть на результат. Бо це не тільки, так скажемо, паспортизація дошкільних закладів Рівного, а й глибоке вивчення комунального майна, бюджетної сфери і, я думаю, що разом цей процес вийде якомога краще».

Інформацію можна надсилати на електронну пошту голови комісії Любові Романюк: dlyuba@ukr.net.

Читайте також У КМДА ДАЛИ ІНСТРУКЦІЮ, ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ДИТИНУ В НОВІЙ СИСТЕМІ ЕЛЕКТРОННОГО ЗАПИСУ ДО ДНЗ

ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА У ДИТСАДКИ. ПЕРШІ ПРОБЛЕМИ ТА ЇХ ВИРІШЕННЯ (ЧАСТИНА 1)