Євросоюз завершив схвалення безвізового режиму для України (ОНОВЛЕНО)

11 травня Рада Європейського союзу затвердила законодавчу пропозицію про скасування короткострокових віз для громадян України.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Для пришвидшення процедури рішення було схвалене Радою міністрів сільського господарства та риболовлі, засідання якої проводиться у четвер, не чекаючи на зустріч профільної Ради міністрів внутрішніх справ.

Відомо, що церемонія підписання відповідного рішення президентом ЄП та представником головування у Раді ЄС відбудеться 17 травня, її має намір відвідати президент Порошенко. Після цього підписаний регламент має бути опублікований в офіційному віснику ЄС.

Фактично безвіз набуде чинності через 20 днів після публікації – орієнтовно 11 червня.

Своєю чергою, Президент України Петро Порошенко привітав усіх українців з цим важливим рішенням.

"Вітаю вас, дорогі співвітчизники, з цим історичним рішенням. Це - ніби повернення додому після довгої і виснажливої подорожі... Повернення до нашого спільного європейського дому. Ми пориваємо з пострадянським минулим і дедалі більше стаємо частиною єдиного європейського цивілізаційного простору", - сказав Президент.

За його словами, 17 травня у Страсбурзі буде урочисто підписаний відповідний законодавчий акт.

"Це, мабуть, один з найважливіших моїх візитів за три роки на посаді Президента", - зазначив Порошенко на своїй сторінці у Фейсбук.

Як повідомляв "Ні корупції!", Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з ЄС для громадян України.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", критерієм для зупинення безвізового режиму для України може стати антикорупційний індикатор, вважає виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко.

Читайте також ПРЕЗИДЕНТ: РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ У ЄВРОПАРЛАМЕНТІ ЗА «БЕЗВІЗ» – ВИЗНАННЯ ГЛИБИНИ РЕФОРМ В УКРАЇНІ

БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ З ЄС МОЖУТЬ ВІДІБРАТИ, ЯКЩО БУДЕ РЕВАНШ КОРУПЦІЇ