ЄБРР не фінансуватиме будівництво Канівської ГАЕС

Європейський банк реконструкції та розвитку має понад 50 сторінок зауважень до проекту зведення гідроакумулюючої електростанції у Каневі на Черкащині. Оскільки ґрунтовні аргументи від Укргідроенерго, яка займається цим проектом, на надані зауваження ще не надходили, говорити про фінансування проекту з боку ЄБРР немає підстав.

Про це повідомило керівництво ЄБРР групі #CEEBankwatch, яку представили українські експерти Юрій Янюк та Ірина Головко під час EBRD Annual Mitting and Bussines Forum, що проходить нині у Нікосії (Кіпр). 

Як писав «Ні корупції!», Кабінет міністрів України 13 липня 2016 року затвердив Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Документ серед інших заходів передбачає будівництво Канівської гідроакумулюючої станції на Черкащині. Заявлений обсяг фінансування усієї програми становить 83,7 млрд грн, з яких 48,7 мільярда гривень повинні бути отримані від МФО.

Як повідомляв "Ні корупції!", закладені в Програмі дії можуть призвести до техногенних аварій та катастроф, нищівного впливу на гідросистему, об’єкти природно-заповідного фонду та довкілля в цілому. Окрім того, можуть бути знищені історичні та культурні пам’ятки світового, національного та місцевого значення.

Попри це, підготовчі роботи розпочато. Як ми писали, півмільярда на підготовку будівництва Канівської ГАЕС виграла фірма з підозрою у відмиванні грошей.

Разом із добудовою Канівської ГАЕС «Укргідроенерго» планує запуск ще кількох таких станцій в інших регіонах. Зокрема Ташлицької ГАЕС на Миколаївщині.

Також стало відомо, що до процесу підготовки "Програми розвитку гідроенергетики України до 2026" не залучалися громадські експерти в галузі довкілля та енергетики. До того ж, документ не пройшов публічних обговорень і був затверджений із порушенням чинних процедур.