Чиновники Кличка стали приносити з роботи більше

Підлеглі Київського міського голови Віталія Кличка з початку року суттєво покращили своє фінансове становище. Окрім збільшення окладів внаслідок підвищення мінімального розміру заробітної плати, на них ще й несподівано посипались доплати і надбавки, встановлені з легкої мерової руки.

«Ні корупції!» на основі бухгалтерських виписок, отриманих у результаті низки запитів до всіх департаментів і управлінь виконавчого органу КМР (КМДА), порахував, наскільки побільшало у гаманцях кличкових підлеглих.

Отже, як повідомили «Ні корупції!» в Апараті КМР (КМДА), у 2016-му році при штатній чисельності працівників у 305 осіб розмір фонду заробітної плати становив 39 917 900, 00 грн., з яких 8 412 221, 36 – оклад, 11 042 934, 91 грн – надбавки, 4 355 430, 76 грн. – доплати, 4 363 995, 42 грн. – матеріальна допомога і 11 743 277, 55 грн – премії.

У 2017 році при зменшеній до 293-х кількості штатних працівників фонд заробітної плати зріс майже на 10 мільйонів гривень, а саме до 49 076 300, 00 грн., з яких 15 365 148, 00 грн. – оклад, 19 630 239, 96 грн. – надбавки, 565 833, 00 грн. –доплати, 7 000 000,00 грн – матеріальна допомога, 6 515 079,04 грн. – премії.

Ось так покращили свої офіційні доходи деякі Департаменти і управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Департамент (Центру) надання адміністративних послуг:

Департамент культури:

Управління (інспекція) самоврядного контролю

Департамент транспортної інфраструктури

Департамент внутрішнього фінансового контролю і аудиту

Департамент будівництва та житлового забезпечення

Департамент з питань державного архітертурно-будівельного контролю

Департамент охорони здоров’я

Департамент освіти і науки, молоді та спорту

Департамент економіки та інвестицій

Ось так виглядали заробітки київського міського голови, його першого заступника і заступників у тому числі й з питань здійснення самоврядних повноважень у січні-березні 2017 року.

Усі ці чиновники мали доплати і надбавки до зарплати, але працювали без матеріальної допомоги, а сам мер Кличко ще й без премій:

До слова, у квітні преміювання найближчого оточення за результатами роботи за місяць нікуди не зникло. Так, Кличко преміював у квітні свого першого заступника, заступників та керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), секретаря Київської міської ради, а також заступників керівника апарату виконавчого органу КМР (КМДА) за підсумками роботи за місяць.

А це зарплата секретаря Київської міської ради В. Прокопіва за січень-березень 2017 року:

Цікаво, що у 2017 році сума, виділена на матеріальну допомогу працівникам виконавчого органу КМР (КМДА) у складі фонду заробітної плати, зросла майже удвічі. При цьому, нагадаємо, що «Ні корупції!» вже писав про той факт, що Київська та Львівська міські ради зробили з матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань стабільну щорічну надбавку до зарплати своїм працівникам. Хоча, згідно з законом, надання такої допомоги є не обов’язковим, а виплати здійснюються лише за певних умов.

Також цікаво, що останні три місяці розпорядження про встановлення надбавок буквально заполонили розділ із розпорядженнями, що розміщений на сайті КМДА.

Так, у травні (з 1 по 5 травня включно, більше розпоряджень на момент підготовки матеріалу до друку не було оприлюднено – авт.) було підписано 4 таких розпорядження. Зокрема, надбавку за вислугу років у розмірі 33% від окладу отримав Каретко Володимир Олександрович, голова Святошинської в місті Києві адміністрації. А Шамрай Наталя Василівна, директор Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг отримала надбавку за вислугу років у розмірі 42%.

У квітні Кличко підписав 10 розпоряджень про встановлення надбавок різних розмірів до окладу, у тому числі і розпорядження про встановлення надбавки за вислугу років у розмірі 42% від окладу голові КМДА, тобто собі.

А в березні був просто щедрий бум - найбільше розпоряджень про встановлення надбавок до зарплати – 23 документи.

Зокрема, 3 березня Віталій Кличко встановив директору Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Ігорю Павлику надбавку за вислугу років на державній службі – 42% від розміру посадового окладу. А потім, у кінці місяця, звільнив цього чиновника.

До слова, це саме той посадовець, про якого писав «Ні корупції!» раніше. Так, проаналізувавши декларацію про майно і доходи Павлика, а також співставивши його офіційні доходи, ми тоді дійшли до висновку, що Павлик цілком може належати до тих посадовців, які за час своєї роботи на державній службі з малою зарплатою дивним чином спромоглися досягти високих матеріальних статків. Причому, таких, що навіть за високого окладу і низки надбавок і доплат нової достойної зарплатні може ледь вистачати, щоб все це майно утримувати.

Насамкінець, дозвольте дати пораду. Якщо коли-небудь який-небудь чиновник виконавчого органу КРМ (КМДА) відмовиться виконувати свою роботу чи ухилятиметься від неї, мотивуючи це тим, що у нього низька зарплата, то будьте певні, з початку 2017-го року, не така вже й низька!

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Читайте також ПРО «СКРОМНІСТЬ», ПРИТАМАННУ СЛУГАМ НАРОДУ, ЯКЩО ЙДЕТЬСЯ ПРО НАРОДНІ ГРОШІ