Золоті чи срібні? У Трускавці купили урни для сміття по 6 тисяч гривень кожна

Наприкінці квітня комунальне підприємство «Парк курортний» уклало договір з ТОВ «Комсервіс-Трускавець» для придбання чавунних урн для сміття. Про це свідчить звіт про проведення допорогової закупівлі, розміщений на сайті Prozorro.
У тендерній документації «Парк курортний» прописав вимоги щодо сміттєвих контейнерів надзвичайно докладно, зазначивши висоту, ширину та кут висипання. Окрім того, урни повинні були містити логотип Трускавця – рік заснування міста та його герб. А також відповідати вітчизняним та міжнародним стандартам якості, мати необхідні копії сертифікатів.

До участі у тендері зголосився лише один учасник – ТзОВ «Комсервіс-Трускавець». Товариство й стало переможцем, незважаючи на те, що в  документах, які подало, зазначило: сертифікати якості на товар - відсутні, оскільки виробник товару їх не надає!

Пропозиція «Комсервісу-Трускавець» полягала у наступному – підприємство готове поставити 19 урн з логотипом Трускавця, вартість кожної становитиме – 5 998 грн. без ПДВ.  

Що цікаво, до поданої пропозиції учасник долучив фото сміттєвого контейнера, який виявився близнюком смітника, анонсованого торік трускавецьким міським головою Андрієм Кульчинським на своїй сторінці у Фейсбук. Схоже на те, що урни спочатку заміряли, а тоді вже під ці параметри й оголосили конкурс. Це один з найпоширеніших способів провести тендер  сумнівної прозорості — прописати у вимогах до учасників настільки дискримінаційні умови, що їм відповідатимуть лише «свої» підрядники.

Нагадаємо, що у липні минулого року трускавецький мер Андрій Кульчинський на своїй сторінці у Фейсбук поділився враженнями від поїздки до Польщі. Посадовець повідомив, що мав перемовини з керівництвом підприємства, яке виготовляє світильники, смітники та лавки, стосовно закупівлі їх для потреб Трускавця. Тобто, міський голова особисто, наче суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності, проводив бізнес-перемовини з іноземною компанією про фактично контрабандні поставки товару! Такі дії посадовця містять ознаки корупційних, адже згідно з законом «Про запобігання корупції», «Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не можуть прямо чи опосередковано спонукати у будь-який спосіб підлеглих до прийняття рішень, вчинення дій або бездіяльності всупереч закону на користь своїх приватних інтересів або приватних інтересів третіх осіб».

За результатами польського вояжу Андрій Кульчинський ініціював у Фейсбук гарячі дискусії щодо люків та смітників з гербом і символікою Трускавця, наголошуючи, що ліхтарі цієї фірми уже встановлені на вул. Шевченка – тепер, цитуємо, «потрібно думати про парк, бо Трускавець має бути неповторним навіть у деталях: лавках, сміттєвих урнах, і зрозуміло – освітленні».

З турботою про парк вирішили не зволікати. Наступного ж дня після «одкровень» міського голови у соцмережі  Управління ЖКГ і Б оплатило виготовлення проектно-кошторисної документацію реконструкції курортного парку, сума якої сягнула майже 45 млн. гривень. 

Серед  першочергових речей, таких як облаштування водовідводу та озеленення території, у вартість проекту замовники додатково включили 3,7 млн. грн. для встановлення малих архітектурних форм. Серед їхнього переліку  - 195 смітників, 195 лавок, така ж кількість світильників, каналізаційні люки тощо. Тобто, все те, що анонсував мер Трускавця Кульчинський у соціальних мережах під час свого бізнес-турне до Польщі.

До слова, роботи з освітлення вулиці Шевченка також здійснювало це підприємство. «Комсервіс -Трускавець» зі статутним капіталом в 1 тис. грн. було зареєстроване у ЄДР 2 червня 2016 року, а вже 16 червня управління ЖКГ і Б уклало з ним угоду на виконання робіт вартістю 366 тис. грн.!

Власником «Комсервісу-Трускавець» зазначено Олега Кабального, який також є засновником ТОВ «ТКО «Комфорт-Сервіс», підприємства, яке упродовж трьох останніх років надавало послуги з обслуговування житлового фонду міста. Заступником директора цього товариства є голова депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства  Мирослав Мицько - давній бізнес-партнер заступника трускавецького мера Олександра Ткаченка. До слова, Мирослав Мицько супроводжував міського голову у його поїздці до Польщі, про яку ми згадували вище.

Можна припустити, що ліхтарі, встановлені на вул. Шевченка, польського виробництва, й тому сертифікату якості на них нема. У відповідь на інформаційний запит заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький не надав цього документу, повідомивши, що «паркові світильники на металевих опорах не підлягають обов’язковій сертифікації». Аналогічні світильники вже цього року «Комсервіс-Трускавець» встановив на Майдані Кобзаря.

За інформацією Prozorro, у 2016 році ТОВ «Комсервіс-Трускавець» отримав від управління ЖКГБ Трускавецької міськради 10 замовлень на загальну суму 1,6 млн. гривень.

Дарина Кравець, "Джерела Трускавця"