Ректор Одеського медичного задекларував мільйонні статки й сотні метрів нерухомості

Ректор Одеського національного медичного університету Валерій Запорожан задекларував чимало нерухомості, елітні автівки, 150 тисяч доларів і 740 тисяч гривень готівки.

Чимало статків і в його дружини. При цьому офіційні доходи академіка Запорожана набагато скромніші.

Так, згідно з е-декларацією, за Валерієм Запорожаном квартира в Одесі на 514,6 квадратних метрів, яку він придбав у 2012 році. За дружиною – квартира на 264,8 квадратів, набута нею в минулому році, дачний будинок на 519,5 квадратних метрів у Києві та два машиномісця.

Є у подружжя й елітні автівки. Так, у 2016 році Запорожан придбав іномарку майже за 908 тисяч гривень гривень, його дружина у 2015 році – майже за мільйон.

Подібне авто. Фото з відкритих джерел

Крім того, Запорожани назбирали чимало готівки і банківських вкладів. Так, дружина ректора медуніверситету зберігає в банку 24 тисячі євро, більше 32 тисяч доларів США, й майже 10 тисяч гривень.

Сам Валерій Запорожан має банківські вклади в євро, доларах і гривнях. Та, вочевидь, подружжя не дуже довіряє українській банківській системі, - основні кошти Запорожани зберігають у готівці. Ректор медичного вишу має 150 тисяч доларів США і 740 тисяч гривень, його дружина – 550 тисяч доларів США, 590 тисяч гривень.

При цьому зарплатня Запорожана зовсім не відповідає його рівню життя – за рік він отримав трохи більше 255 тисяч гривень, тобто приблизно 22 тисячі гривень на місяць, також 55 тисяч гривень доплати за звання академіка, понад 92 тисячі гривень пенсії. Дружина, яка згідно з документом, займається підприємницькою діяльністю, за рік заробила менше 40 тисяч гривень і ще 112 тисяч гривень дивідендів.

Але Валерій Запорожан указав не весь бізнес своєї дружини. Згідно з системою Youcontrol, окрім зазначеної в декларації компанії «Українська медична інформаційна агенція», часткою якої володіє дружина ректора, за нею ще 25% ТОВ «Інститут експериментально-прикладної генетики». Але це Валерій Запорожан чомусь «забув» написати.

Валерій Запорожан очолює Одеський медичний виш із 1994 року.