Після бійок у Дніпрі звільнили керівників поліції, а ветеранам перекрили фінансування

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звільнив начальника Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області Ігоря Репешка і начальника поліції Дніпра Андрія Бідила.

Про це міністр написав сьогодні зранку, 10 травня, на своїй сторінці у Фейсбук.

«Вранці підписаний наказ про звільнення від посад: начальника управління поліції Дніпропетровської області генерала Репешка; начальника міського управління поліції Дніпра полковника Бідила; відповідних заступників із забезпечення громадської безпеки», - повідомив міністр.

Крім того, за його словами, призначено службове розслідування для вивчення правомірності дій поліцейських під час заворушень і бійки з активістами 9 травня.

Також правоохоронцями створена спеціальна слідча група і направлена в Дніпро для розслідування дій цивільних осіб і їх координаторів у рамках відкритих кримінальних проваджень.

Своєю чергою, міський голова Дніпра Борис Філатов на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що після зіткнень на масових акціях у День Перемоги вирішив припинити фінансування ветеранських організацій.

«З сьогоднішнього дня я закриваю міське фінансування всіх "ветеранських організацій»... На наступній сесії міської ради буде виділено міське фінансування союзу ветеранів АТО», - написав Філатов і запропонував виділити бюджетні кошти учасникам АТО.

Також, за словами Філатова, в місті склалася «ненормальна ситуація в поліції».

«Якщо ситуація не зміниться, то в місті буде створений аналог німецького фрайкора початку ХХ століття... Якщо влада не може захистити людей, то вони самі мають право це зробити», — додав Філатов.

Як повідомлялося у ЗМІ, 9 травня 2017 року в місті Дніпро сталася масова бійка, було травмовано 14 осіб, а за підозрою в причетності до сутичок затримано 15 осіб.
За даними ЗМІ, штовханину з АТОвцями почали невідомі хлопці спортивної статури, які перед цим охороняли агітаційні палатки "Опозиційного блоку" та мали помаранчеві позначки на грудях, а поліція через це відтіснила ветеранів.