Amnesty International засудила затримання мирних демонстрантів 9 травня

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вважає, що затримання мирних демонстрантів за використання радянської символіки є кроком до обмеження свободи слова й мирних зборів з боку української влади.

Про це йдеться в заяві організації.

«Заборона символіки, пов'язаної з комуністичною партією й радянським минулим (прийняті в травні 2015 закони про «декомунізацію»), є порушенням права на свободу вираження, а затримання мирних демонстрантів є кроком до обмеження свободи слова й мирних зборів з боку української влади», - сказано в повідомленні.

Amnesty International закликає звільнити всіх затриманих і вимагає ефективного й безстороннього розслідування всіх випадків насильства під час демонстрацій 9 травня.

Своєю чергою, віце-прем'єр України В'ячеслав Кириленко звинуватив міжнародну правозахисну організацію Amnesty International в тому, що вона потурає російській владі. 

"Таке враження, що заяву Amnesty International писали у Кремлі. Комуністичний ГУЛАГ знищив 50 млн людей, терор голодом в Україні 7млн. Злочини нацизму і комунізму однаково засуджені у Європі. В Україні заборонена символіка і нацистів, і комуністів. "Правозахисники" не знають?", - написав Кириленко на своїй сторінці в Twitter.

У зв’язку із подіями 8-9 травня у 5 регіонах України відкрито 8 кримінальних проваджень.

За словами, заступника голови Національної поліції Олександра Фацевича, за різноманітні правопорушення до відділків поліції були запрошені 89 осіб.

Крім того, поліцейськими у п’яти регіонах держави відкрито 8 кримінальних проваджень.

Як повідомляв «Ні корупції!», після бійки на 9 травня у Дніпрі міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звільнив начальника Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області Ігоря Репешка і начальника поліції Дніпра Андрія Бідила.

Своєю чергою, міський голова Дніпра Борис Філатов повідомив, що після зіткнень на масових акціях у День Перемоги вирішив припинити фінансування ветеранських організацій.

Як повідомлялося у ЗМІ, 9 травня 2017 року в місті Дніпро сталася масова бійка, було травмовано 14 осіб, а за підозрою в причетності до сутичок затримано 15 осіб.

За даними ЗМІ, штовханину з АТОвцями почали невідомі хлопці спортивної статури, які перед цим охороняли агітаційні палатки "Опозиційного блоку" та мали помаранчеві позначки на грудях, а поліція через це відтіснила ветеранів.

Читайте також ФІЛАТОВ: У ДНІПРІ МАСОВИЙ ВАНДАЛІЗМ, ПОЛІЦІЯ КОРУМПОВАНА