Трускавецький депутат збрехав у декларації про доходи. «Забув» про фірму дружини та будівництво багатоповерхівки?

Фото зі сторінки Анатолія Стародуба у FACEBOOK

Схоже, що під час заповнення декларації за підсумками 2016 року депутата Трускавецької міської ради Анатолія Стародуба підвела пам'ять - він не вказав у документі одну з фірм, де кінцевим бенефіціарним власником є його дружина. Йдеться про ТзОВ «Добробут-Т», основний вид діяльності якого - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Підприємство зареєстроване у листопаді 2011 року, згідно з даними «Юконтролу», Ольга Стародуб володіє 33, 33 % власності товариства.

Аналізуючи декларацію депутата Стародуба, можна дійти висновку, що його дружина є успішним підприємцем і вносить левову частку доходів до сімейного бюджету. І якщо Анатолій Стародуб має у власності лише квартиру площею 78, 4 кв. м та отримав торік 77, 4 тис. грн. доходів за основним місцем праці як заступник генерального директора ПрАТ «Трускавецькурорт»  та  у ТОВ «Українська готельна група», де вказаний керівником, то Ольга Стародуб - надзвичайно переобтяжена обов’язками! За освітою - медик,  вона працює у санаторіях «Перлина Прикарпаття» та «Шахтар». Окрім того, є співзасновником ще одного приватного підприємства «Автосвіт -СП», яке займається організацією будівництва. На ресурсі «Юконтрол» зазначено, що частка Ольги Стародуб у статутному фонді складає 33, 34%, що у грошовому еквіваленті становить 233 380 грн. Натомість, Анатолій Стародуб в декларації повідомив про грошову вартість частки дружини у «Автосвіт –СП» у розмірі  121 571 грн. Це може свідчити або про збільшення статутного фонду підприємства у 2017 році, або  про те, що пан депутат подав недостовірні відомості. 

Анатолій Стародуб також «забув» вказати, що «Автосвіт –СП» володіє об’єктом нерухомості та орендує земельну ділянку для будівництва й обслуговування будівель громадської забудови площею 0, 1387 га на вул. Воробкевича у Трускавці. Приховавши цей факт, декларант здійснив порушення – він зобов’язаний вказати на майно компанії, якщо він або член його сім’ї може ним фактично розпоряджатися. Це так звана бенефіціарна власність на майно, яка вперше з’явилася в електронних деклараціях.

Що стосується ПП «Автосвіт-СП», то підприємство, співзасновниками якого окрім Ольги Стародуб є Ярослава Саліженко та дружина члена трускавецького виконкому Галина Шишко, оформило право власності на нерухоме майно площею лише 6,5 кв. м, хоча відомо, що площа усіх бутиків на вул. Воробкевича є значно більшою. Ось який вигляд має цей торгівельний ряд яток на кадастровій карті України. Кому належать ці об’єкти – з’ясуємо в одній з наступних публікацій.

Варто зазначити, що Анатолій Стародуб вже не вперше вдається до подання неправдивих даних у деклараціях. Так, для прикладу, у документі за 2015 рік він не вказав на доходи від підприємницької діяльності, отримані дружиною, не зазначив розмір її внесків до статутних капіталів товариств, де вона – співзасновник. Лише завдяки е-декларуванню депутат цього року згадав про раніше прихований бізнес.

А згідно з декларацією за 2015 рік, дохід родини склав трохи більше 111 тис. грн. Що не завадило Ользі Стародуб  придбати житловий будинок, площею 77 кв. м, та присадибну ділянку 0, 1032 га на вул. Мазепи у Трускавці вартістю понад мільйон гривень!

Рішенням сесії Трускавецької міськради у квітні 2016 року було затверджено Детальний план території на вул. Мазепи, 5 для спорудження шестиповерхового багатоквартирного будинку. Оскільки роботи там розпочалися, то Анатолій Стародуб повинен був внести відомості  про це у розділ декларації «Об’єкти незавершеного будівництва». Однак він проігнорував і цю вимогу антикорупційного законодавства. На офіційному сайті Держархбудінспекції України у розділі «Реєстр дозвільних документів» нам не вдалося знайти повідомлення про початок виконання будівельних робіт на вул. Мазепи, 5 у Трускавці. Тому є підставити вважати, що будівництво багатоповерхівки ведеться самовільно. Й до таких кричущих порушень вдається голова земельної комісії, який уже вчетверте є депутатом Трускавецької міської ради!

Що стосується готівкових коштів родини, то вони сукупно складають понад 450 тис грн., з яких Анатолію Стародубу належить менше третини, на банківських рахунках розміщено понад 14 тис. гривень. Власницею автомобіля SubaruOutback , придбаного у 2013 році  за 130 тис. гривень, також є Ольга Стародуб. Щастить же ж українським політикам на заможних дружин!

Дарина КРАВЕЦЬ, "Джерела Трускавця"