Керівництво Одеського онкодиспансеру запросило журналіста на розмову після скарги омбудсменові

Після звернення до регіонального уповноваженого з прав людини про ненадання публічної інформації Комунальною установою "Одеський обласний онкологічний диспансер" керівництво того закладу запросило журналіста на бесіду, знову відмовивши в наданні інформації.

Ще в березні «Ні Корупції» звернувся до Одеського онкодиспансеру з запитом на отримання публічної інформації щодо договорів оренди з приватними аптеками, які працюють на території закладу. У відповідь Одеський онкодиспансер поцікавився, чим викликаний такий інтерес до цього питання.

Також у листі-відповіді головний лікар закладу Олег Лук’янчук зазначив, що не розуміє поняття «договори з аптеками»:

«У запиті недостатньо виразно сформульовано прохання: йдеться про «аптеки», але установа не укладає договори з «аптеками» і, як наслідок, виникає необхідність його уточнення», - написав посадовець.

Крім того, він поцікавився, в чому полягає мета отримання даної інформації, попросивши вказати значимість її опублікування в даний час для суспільства.

Після такої «відповіді» журналіст звернувся до представника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Анатолія Пазичука, який відкрив провадження, адже кожен громадянин має право знати, як управлінці розпоряджаються майном громади.

Тоді керівництво закладу надіслало ще одного листа, в якому визнало, що не може бути обмежено доступ до інформації про умови отримання бюджетних коштів чи комунального майна. А згідно зі статутом КУ «Одеський обласний онкологічний диспансер», майно установи належить на праві спільної власності територіальним громадам сіл, селищ, міст області та закріплене за установою на праві оперативного управління. При цьому керівництво знову відмовило в наданні запитуваної інформації:

«Плата за оренду майна - це власні надходження бюджетних установ, що утримуються за рахунок коштів відповідного бюджету і не відноситься до інформації про використання бюджетних коштів», - указано в листі.

А насамкінець запросили до закладу на зустріч із керівництвом.

 

"Ні Корупції!" вже викривав корупційні оборудки в Одеському онкологічному диспансері. Після цього прокуратура області відкрила кримінальне провадження.